reklama

Google Motion Stills získá rozšířenou realitu a další novinky

Google Motion Stills získá rozšířenou realitu a další novinky
2018-02-07T06:49:59+01:00
• 7. 2. 2018

V roce 2016 Google představil novou experimentální aplikaci Motion Stills, která vytváří animované obrázky GIF. Avšak to není hlavním přínosem, hlavní funkce se točí kolem stabilizace pořízené videa. Rok na to jsme se dočkali verze pro systém Android. Tentokrát jsme si museli počkat jen několik měsíců, abychom se dočkali novinek.

Motion Stills ve verzi 2.0 získává podporu rozšířené reality. V aplikaci jako takové se nabízí hned několik prvků, jež se přichytnou k povrchu zaznamenávané scény. Jde vidět, že si Google i zde pohrává se svou technologií ARCore, která nepotřebuje pro rozšířenou realitu specifické senzory nebo jiný hardware než ten, co je běžně k dispozici u mobilních telefonů.

Motion Stills navíc dostal mírně pozměněný vzhled při pořizování výtvorů. Hlavní ovládací prvky byly přesunuty do spodní části, takže aplikace vypadá o něco jednodušeji a hlavně se více využije nabízena plocha.

Původní verze vs. nová

Další změny se nacházejí v nastavení aplikace, ale jedná se jen o přesun některých položek a zviditelnění nastavení. redaktoři webu Android Police ale navíc objevili, že se chystá budoucí integrace sociální sítě Facebook. Dá se tedy předpokládat, že budeme moci sdílet animované obrázky GIF i na tuto síť.

logo-app Motion Stills - GIF, Collage Developer Zdarma iOS logo-app Pohyblivé fotky Research at Google Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim