reklama

Google Fotky – novinky a omezení podpory pro starší Androidy

Google Fotky – novinky a omezení podpory pro starší Androidy
2018-02-17T15:43:29+01:00
• 17. 2. 2018
1

S každou aktualizací aplikací se objevují opravy chyb nebo nové funkce. To se týká i Google Fotek, které ve verzi 3.14 mají jen minimum změn. Ve skutečnosti došlo k jediné viditelné změně, která se dá objevit v nastavení – u jedné položky došlo na změnu slova „osoba“ na „obličej“. Daleko podstatnější změna se nachází někde jinde.

Google Fotky ve verzi 3.14 vyžadují minimální verzi API 19, což je Android 4.4 KitKat. To by znamenalo, že již nebudou podporovány starší verze systému. Respektive budou aktualizace dostupné pro Android 4.4 a novější. Naštěstí to neznamená, že uživatelům se starším systémem přestanou fungovat Google Fotky, jednoduše nezískají další aktualizace. Konkrétně se to týká 5,7 % zařízení, aspoň podle posledních statistik.

Novinky v přípravě

Mnoho novinek jsme se nedočkali, ale některé náznaky těch budoucích se objevují uvnitř kódu nové verze aplikace Google Fotek. Konkrétně se chystá funkce na skrytí domácích mazlíčků ve sdíleném albu fotek. Dále se nabídne možnost automatického sdílení fotek z Google Disku.

Podstatnější novinkou bude ale možnost označovat fotky jako oblíbené, díky čemuž si můžete vybrat specifické snímky, které budou dostupné ve speciální záložce. Nebude tak nutné vytvářet pokaždé nové album. Ještě se objevilo několik další náznaků, ale budeme si muset počkat na oficiální představení nebo na budoucí aktualizace.

logo-app Fotky Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Miriam Kubičková

17. 2. 2018, 22:23
Android aplikace

Funkce „skrytí domácích mazlíčků“ ?? Co si pod tím představit?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim