reklama

Generální ředitel společnosti Coolpad viní Xiaomi za porušení více než 200 patentů

Generální ředitel společnosti Coolpad viní Xiaomi za porušení více než 200 patentů
2018-02-08T13:39:57+02:00
• 8. 2. 2018
1

Čínská média v posledních dnech uvedla velmi zajímavou novinku. Ta se týká obvinění předního výrobce mobilních zařízení Xiaomi za porušení více než 200 patentů. Toto obvinění padlo ze strany čínského výrobce taktéž mobilních zařízení Coolpad. Ten Xiaomi žaloval před pekingským soudem.

Xiaomi se soudu nejspíše nevyhne

Na celou tuto záležitost přišel generální ředitel společnosti Coolpad Jiang Chao. Ten odhalil, že Xiaomi porušilo více než 200 patentů společnosti. Uvedl však, že chystá Xiaomi soudit pouze pro šest z celé dvoustovky.

Jiang též naznačil, že porušení patentů zajisté vedlo ke zvýšení povědomí Číny a ochranu práv vlastnictví. Nemá tedy zvláště v úmyslu využívat výhod zvyšujícího se postavení firmy Xiaomi.

Firma Coolpad vlastní celkově až 10 000 patentů, které jsou ovšem k dispozici pouze výrobci čipů Qualcomm. Použití třetími stranami zde není na místě. Je tedy jasné, že pokud Xiaomi použilo patenty Coolpadu, jednoznačně ne legálně. Jeden z patentů se týkal např. pohotovostního duálního režimu. Ten dle informací Jianga Chaoa měl Xiaomi i mimo jiné využít.

Technologický gigant Xiaomi uvedl, že má několik smluv, co se patentů týče, i s jinými společnostmi. Mezi ně se řadí Nokia, Microsoft a další. Společnost Coolpad však drží stejný patent jako dvě zmíněné společnosti s Xiaomi.

Situace se dá tedy popsat jako menší fiasko. Nechme se překvapit, jak celá záležitost s patenty dopadne.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Petr Hošek

8. 2. 2018, 15:56

Pan generální coolpad by chtěl být taky tak úspěšný…. Ať jde do pr….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat