reklama

HTC: Výkonný ředitel pro smartphony rezignoval

HTC: Výkonný ředitel pro smartphony rezignoval
2018-02-18T14:29:38+01:00
• 18. 2. 2018
3

Pravděpodobně nepřesvědčivé výsledky společnosti HTC dovedlo výkonného ředitele HTC k dobrovolné rezignaci. Chialin Chang působil u tchajwanského výrobce od roku 2012, kdy zastával funkci finančního ředitele. Všechno nabralo větší obrátky po oznámení meziročního poklesu tržeb v lednu o 27 % a zaznamenání deseti po sobě jdoucích čtvrtletí ve ztrátě. Odchod už rovněž potvrdily oficiální stránky výrobce díky zveřejnění krátké zprávy.

Poslední tři roky v rekordním propadu

Ještě 29. dubna roku 2011 měla jedna akcie HTC hodnotu 44,56 dolarů (tj. cca 908 Kč), ale poslední necelé 3 roky způsobily propad k neuvěřitelné hodnotě 2,03 dolarů (tj. cca 41 Kč). Chang z funkce „President of the Smartphone and Connected Devices Business“ odstoupil 14. února s okamžitou platností a jako důvod byl uveden osobní kariérní plán, což bohužel nevypovídá o ničem. Samotné HTC mu poděkovalo za odhodlání a popřálo mu hodně úspěchů v budoucí kariéře.

Nicméně jeho nástupce, který není prozatím znám, to rozhodně nebude mít jednoduché. Čeká ho vypořádání se ztrátou zaměstnanců z týmu kolem Pixelu nebo zapojení do příprav kolem očekávaného modelu s označením U12 (kódový název Imagine). Telefon údajně obdrží 6palcový displej s poměrem stran 18:9 a místní operátor na něm teprve nedávno prezentoval rychlost sítě 5. generace široké veřejnost.

Zdroj: investors.htc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Štěpán Fronk

19. 2. 2018, 13:30

HTC musí zaujmout i cenou jako. xiaomi.
U11 je skvělá, ale zvýšením ceny zisk nezpraví.

Karel Straka

18. 2. 2018, 21:15
Android aplikace

Je to škoda, telefony určitě nemají špatné ale vždycky to pokazí cenou. Bohužel prostě nemají na to, aby měli stejnou cenu jako výrobce ledniček, protože ten má ohromný marketing a navíc na lidi kouká z kde jaké kraviny do domácnosti.
Myslím, ze kdyby si vzali příklad z OnePlus, tak se můžou zpět vrátit do hry.
To samé platí i pro LG i když ty jsou na tom o trochu lépe.

Přemysl Vaculík

VIP 18. 2. 2018, 21:53
Android aplikace

Souhlas. Měli by začít od začátku, jinak to dopadne jak s BlackBerry, Alcatel atd.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim