reklama

Umidigi S2 přichází s Lite verzí své vlajkové lodi, nabízí obrovskou baterii a displej

Umidigi S2 přichází s Lite verzí své vlajkové lodi, nabízí obrovskou baterii a displej
2018-01-28T15:35:10+01:00
• 24. 1. 2018

Umidigi v září roku 2017 představilo dva nové smarptohny S2 a S2 Pro, které měly a mají být vlajkovými loděmi tohoto výrobce. Bohužel však nedokázal osadit obě verze dobrými procesory. Verze Pro získala střední procesor od MediaTeku Helio P25 a standardní verze dostala mírně slabší procesor střední třídy Helio P23. Nová verze Lite je osekaná pouze u procesoru, nyní dostává slabý MediaTek MT 6750T a k tomu 4 GB RAM.

Když „jdete po cenovce“

Někteří zákazníky hledají nejlepší výkon, někdo hledá nejdražší telefon, někdo vybírá telefon s nejlepším poměrem cena/výkon a někdo jde tzv. po cenovce. Stačí mu tedy základní parametry. Pokud budeme brát v potaz to, že telefony pod 100 USD (2 000 Kč) nelze moc považovat za použitelné, máme před sebou základní smartphone za velice nízkou cenu. Tomu odpovídá i výkon zařízení, každopádně další specifikace jsou více než dobré.

Když nepotřebujete moc výkonu

Umidigi vsází na to, že Umidigi S2 Lite budou používat méně nároční uživatelé, kteří však chtějí slyšet následují hodnoty: 16MPx fotoaparát, obrovská baterie 5 100 mAh, která vám vydrží několik dní, české LTE a rychlonabíjení. Toto vše Umidigi S2 Lite splňuje. Navíc má některé další výhody, které mu nelze upřít. Disponuje konektorem typu USB-C, což už by v letošním roce měl být naprostý standard. Dále má nový Android 8.1, kteří jeho starší, leč výkonnější, bratrové nemají. Velikou výhodou je, že jde o zcela čistý Android, bez nástavby UMI OS, jak měly všechny telefony této značky v roce 2017. Nejde však o platformu Android Go. Dále má obrazovku v poměru 18:9 a celkem má úhlopříčku 5,99″ a také se uživatel dočká kopie Face ID a FaceUnlocku, nyní s názvem 3D Face Unlock.

Cena zařízení je stanovena na 150 amerických dolarů, v přepočtu 3 000 Kč, což je velice přijatelná cena. Každopádně si na telefon musíte počkat, zatím je ve výrobě a posílán bude až v polovině února.

Zdroje: umidigi.com, gizchina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim