reklama

Spotify si měsíčně předplácí více než 70 milionů uživatelů

Spotify si měsíčně předplácí více než 70 milionů uživatelů
2018-01-06T08:40:42+01:00
• 6. 1. 2018
2

Nejpopulárnější streamovací služba na světě Spotify nyní oznámila, že v posledních šesti měsících získala dalších 10 milionů předplatitelů. Celkem se švédská společnost posunula na 70 milionů platících uživatelů.

Na rozdíl od svého hlavního konkurenta, tedy Apple Music, také nabízí bezplatné streamování hudby. Háček je však v tom, že po určité době uživateli služba přehraje reklamu. Jak jsem již zmiňoval výše, švédskou streamovací službu si předplácí více než 70 milionů uživatelů, přičemž celkových uživatelů je více než 140 milionů.

Spotify navíc nabízí slevy

Naproti tomu služba Apple Music počet předplatitelů a celkových uživatelů zveřejnila naposledy v září loňského roku. V té době si službu předplácelo zhruba 30 milionů uživatelů. Společnost Spotify svým prémiovým uživatelům účtuje měsíční poplatek ve výši 10 amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 210 Kč (podle aktuálního kurzu). Stejný poplatek si účtují další streamovací služby, jako je Apple Music, Tidal a Deezer.

Spotify však nabízí také speciální slevy pro studenty či rodinný tarif Family, do kterého se může přihlásit až 6 lidí najednou, a to za pouhých 15 amerických dolarů měsíčně. Společnost Spotify se nyní také připravuje na počáteční veřejnou nabídku (IPO). Důvěrně totiž podala dokumenty pro IPO s Americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC). Zajímavé je, že vše podala samostatně, bez bankovních zprostředkovatelů. V praxi to znamená, že na rozdíl od většiny ostatních IPO nebude v okamžiku zahájení prodeje akcií Spotfiy stanovena cena.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Marek Chalupník

6. 1. 2018, 8:54

Mě si naopak získali už dávno díky inteligentnímu nabízení hudby, která by se mi mohla líbit. Díky tomu jsem objevil spoustu skvělé muziky, kterou můžu poslouchat kdekoli a kdykoli. Mp3 už nepoužívám, většinu jsem vymazal…

mě si nezískají mám rád Mp3 a taky u toho zůstanu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim