reklama

Skygofree – zákeřný malware slibující zrychlení internetu

Skygofree – zákeřný malware slibující zrychlení internetu
2018-01-17T08:24:07+02:00
• 17. 1. 2018

A modern generic smart phone screen emanating small pixels at random that build up to form a skull and cross bones - 3D render

Společnost Kaspersky objevila nový malware s názvem Skygofree, který se zaměřuje na získávání cenných uživatelských dat. Maskuje se jako aplikace mobilních operátorů a slibuje zrychlení připojení k internetu. Hlavním úkolem je sběr dat, ale mezi svými funkcemi má rozsáhlé možnosti na kompromitování jakéhokoliv uživatele.

Skygofree v první řadě dokáže sledovat polohu uživatele, přičemž může na určených souřadnicích nahrávat audio. Dokáže využít i přední kameru pro pořízení snímku pokaždé, když uživatel odemkne zařízení. Mezi sofistikovanější funkce spadá například možnost zapnutí WiFi a připojení na konkrétní síť s cílem získání přístupových dat (uživatelská jména, hesla) pro následnou analýzu – vše bez povšimnutí uživatele.

V rámci dalších možností může uskutečňovat hovory, odesílat a přijímat SMS zprávy, nejen nahlížet do kalendáře a podobně. Dokonce je Skygofree vybaven možností pro čtení zpráv v rámci komunikační platformy WhatsApp.

Kaspersky informuje, že Skygofree není v Obchodu Play a vyskytuje se jen na podezřelých stránkách. Tudíž jediný způsob, jak by mohl nakazit konkrétní zařízení, je přímé stažení uživatelem z nějakých stránek. Zde tedy platí varování, že byste měli instalovat aplikace jen z oficiálního Obchodu Play.

Zdroj: thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Michal Král

Kameraman, grafik a fotograf na volnoběžce. U nás se především stará o YouTube kanál, kde jste jej mohli vidět v pořadech jako NaDotek nebo Live.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat