reklama

Qualcomm: chytrá audio platforma pomáhá OEM výrobcům produkovat chytré reproduktory

Qualcomm: chytrá audio platforma pomáhá OEM výrobcům produkovat chytré reproduktory
2018-01-22T13:32:02+01:00
• 22. 1. 2018

Během letošního veletrhu CES 2018, konajícího se v americkém Las Vegas, oznámila společnost Qualcomm novou platformu chytrého audia. Cílem společnosti a této nové platformy je zvýšit produktivitu chytrých reproduktorů. Tím docílí toho, že společnosti nebudou muset vytvářet vlastní řešení, díky čemuž ušetří nejen finanční prostředky. Dané společnosti mohou taktéž vybírat z různých hlasových asistentů, jako jsou Alexa, Cortana či Google Assistant. Asistenti by měli být následně implementováni do chytrého zařízení.

Jednoduše řečeno, Qualcomm má nyní fyzické základy a reference pro chytré reproduktory, díky čemuž mohou výrobci tato zařízení jednodušeji vyrábět. Do svého reproduktoru taktéž vybrat jednoho ze zmíněných asistentů.

Qualcomm: Specifikace reproduktorů jsou též známy

Nová audio platforma společnosti Qualcomm by měla obsahovat čtyřjádrový procesor ARM A53, Hexagon Audio DSP od samotného Qualcommu, podporu aptX a rychlého nabíjení Quick Charge, podporu WiFi typu 802.11ac. O obraz se bude starat grafický modul 304 či 308 od Adrena a bude podporovat rozlišení HD, tedy 720p či 1280 x 720. Zařízení by mělo též obsahovat 6 jednotlivých mikrofonů technologie „far-field voice“ a plnou podporu pro více místností s názvem AllPlay, též od Qualcommu. Mozkem celého zařízení bude pravděpodobně vestavěný Linux.

Společnost LG dříve představila ThinQ, což je také chytrý reproduktor s Google Assistantem. Zařízení bylo postaveno na této nové platformě od Qualcommu, který hodlá představit reproduktory i od jiných hlavních společností.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim