reklama

Nokia se 7 foťáky v přípravě

Nokia se 7 foťáky v přípravě
2018-01-22T18:14:40+02:00
• 22. 1. 2018
2

Značka Nokia ve svých posledních chvílích produkovala smartphony s velmi dobrými fotografickými schopnostmi. Toho samého se nyní docílit i HMD Global, která v současnosti vyrábí mobily pod touto značkou. Bohužel poslední top model Nokia 8 (recenze) nenabízí to nejlepší v oblasti fotografií, což dokazuje i výsledné skóre v Dx0Mark, kde se podařilo dosáhnout jen na 68 bodů. Nyní se ale zdá, že HMD Global připravuje model, jenž by mohl aspirovat na post fotomobil roku.

Spekulace o chystaném mobilu se objevily na čínských sociálních sítích, kde bylo zmíněno, že by se mohlo jednat o model Nokia 10. Základní informace zmiňují, že ve výbavě bude Snapdragon 845 a displej bude mít poměr stran 18:9 (2:1). Hlavní předností mají být právě fotografické schopnosti. Spekulace zmiňují, že na zadní straně mobilu má být 5 foťáků, přičemž další dva budou umístěny na přední straně.

Údajná Nokia 10 by měla mít možnost pořizovat až 32MPx fotografie a schopnost natáčet 4K video má být samozřejmostí. Bohužel nevíme dodatečné specifikace foťáků. Je možné, že každý z nich nabídne něco jiného – nízkou světelnost, široký úhel záběru, zoom a podobně. Kromě toho má být k dispozici duální fázová detekce pro rychlejší ostření.

Spekulace se zmiňují i o tom, že by  uvedení mohlo dojít na letošním veletrhu IFA 2018 v Berlíně, který se koná v září.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

wil hermes

23. 1. 2018, 13:22
Android aplikace

čím víc foťáků, tím víc Nokia :)

Dave Wojnar

24. 1. 2018, 6:21
Android aplikace

asi tak LUL

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim