reklama

Nokia 3310 se dočkala podpory LTE aktualizováno

Nokia 3310 se dočkala podpory LTE [aktualizováno]
2018-01-30T08:00:18+01:00
• 30. 1. 2018

Aktualizováno 30. 1.

Před měsícem se spekulovalo o příchodu Nokie 3310 s podporou LTE. Nyní jsme se dočkali takové verze, přičemž se novinka jednoduše jmenuje Nokia 3310 4G. K uvedení došlo v Číně, takže zatím nelze říci, jestli se dočkáme evropské varianty s podporou zdejších frekvencí.

Hlavní výhodou je podpora VoLTE (volání přes LTE, netřeba přepojovat na 2G či 3G). Tato verze se dá použít i jako WiFi hotspot (802.11 b/g/n), takže může sloužit jako náhradní řešení pro připojení dalších zařízení k internetu.

Původní článek 1. 1.

V letošním roce jsme se dočkali oživení legendy v podobě telefonu 3310 pod značkou Nokia a už pro příští rok u něj připravují příjemné vylepšení, které by se konečně mohlo více týkat rovněž našeho trhu. Zatímco varianta s označením 3310 3G u nás neměla příliš velký smysl, tak chystaná novinka Nokia 3310 4G nabídne podporu sítí 4. generace. Potvrzuje to aktuální únik přes čínský telekomunikační a regulační úřad TENAA.

Zařízení ukryté pod kódovým označením TA-1077 toho o sobě bohužel moc neprozradilo po stránce základních specifikací. Nicméně jsou odhaleny dva klíčové prvky a ty již upřesňují směr, jakým se chce firma HMD Global dále posouvat kupředu. Jak bylo zmíněno výše, tak prvním dílem do skládačky je přítomnost podpory sítí 4. generace bez zatím neupřesněných frekvencí. Následně překvapí předinstalovaný operační systém.

Bez přítomností služeb Googlu by měli nasadit Yun OS od čínské Alibaby, který třeba může v budoucnu suplovat legendární Symbian OS. Platforma Yun OS funguje jako otevřený projekt AOSP, využívá primárně vzdálené úložiště a služby jen z dílny Alibaba Group. Momentálně Yun OS běží na více než 157 milionech zařízení. Jeho bližší podobu možná zjistíme už v lednu, kdy by model mohli ukázat po boku Nokia 6 2018.

Zdroje: tenaa.com.cn, gizmochina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim