reklama

iOS 11.2.5 opraví problém, který doposud umožňoval šířit škodlivé odkazy v rámci Zprávy

iOS 11.2.5 opraví problém, který doposud umožňoval šířit škodlivé odkazy v rámci Zprávy
2018-01-20T19:15:01+01:00
• 20. 1. 2018

Již během příštího týdne se dočkáme zcela nové aktualizace operačního systému iOS 11. Ta bude mít za úkol opravit problém, který doposud umožňoval šířit škodlivé odkazy. Jakmile se jej uživatel snažil otevřít, ihned došlo k „zmrazení“ aplikace Zprávy. Přípravy nové aktualizace mimo jiné potvrdil i samotný Apple.

Společnost Apple pravděpodobně měla na mysli verzi iOS 11.2.5, která je aktuálně v poslední fázi beta testování. iOS 11.2.5 beta 6, která byla před několika dny zveřejněna, skutečně tento problém řeší – jednoduše zabrání škodlivému odkazu funkčnost. Kolegové ze zahraničního serveru MacRumors předpokládají, že bychom se aktualizace v podobě 11.2.5 mohli dočkat již v následujícím týdnu, neboť v té době bude k dispozici také macOS High Sierra 10.13.3, watchOS 4.2.2 a tvOS 11.2.5.

iOS 11.2.5 – opravná aktualizace již brzy

Škodlivý odkaz se na internetu vůbec poprvé objevil v úterý 16.1.2018, a to na sociální síti Twitter. Při psaní SMS zprávy se uživatelům mohlo stát, že se jejich aplikace Zprávy zasekla a následně se stala nepoužitelnou, a to právě díky tomuto odkazu. Bezpečnostní díru dokonce obsahují také Macy, záplata dorazí v rámci verze macOS 10.13.3.

Uživatel, který odkaz obdrží, uvidí zcela zmrazenou aplikaci Zprávy. Pokud jsou navíc informace pravdivé, po nové aktualizaci bude zapotřebí aplikaci opustit a odstranit celou konverzaci s osobou, která škodlivý odkaz odeslala. Jakmile bude nový instalační balíček k dispozici, bude vás o tom systém informovat prostřednictvím upozornění. Aktualizaci následně můžete stáhnout v Nastavení, popřípadě pomocí služby iTunes. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim