reklama

Google představil asistenta pro zařízení s displeji

Google představil asistenta pro zařízení s displeji
2018-01-09T07:45:58+02:00
• 9. 1. 2018

Služba Google Assistant je dostupná jen na některých zařízeních a případně v aplikaci Allo. V podstatě by se dalo říci, že jen na mobilních telefonech a tabletech můžete vidět třeba výsledky příkazů a podobně. Google ale nyní oznámil, že Google Assistant bude dostupný i na zařízeních s displejem – Google Assistant for smart screens.

Skoro by se dalo říci, že se jedná o odpověď na Echo Show od Amazonu. Google ale nenabízí své vlastní zařízení, zajišťuje jen software. O výrobu chytrých reproduktorů se postarají jiní výrobci – JBL, Lenovo, LG a Sony, další se přidají později.

Na těchto „chytrých displejích“ si budete moci zobrazit nejrůznější výsledky vyhledávání, Google Mapy, fotografie, Youtube videa nebo dokonce uskutečňovat video hovory a podobně.

Lenovo ukázalo první Smart Display

Prvním výrobcem, který se pochlubil novinkou s Google Assistant for smart screens je právě Lenovo. Zařízení se jmenuje jednoduše Lenovo Smart Display a bude k dispozici ve dvou verzích – 8 a 10 palců. Cena za základní model bude 199 dolarů, větší přijde na 249 dolarů.

Tato novinka nabízí až Full HD rozlišení, Snapdragon 624, až 2 GB RAM, 4GB úložiště, přední 5MPx kamerku, BT 4.2 a WiFi 802.11 ac. Jde tedy o základní hardware, který by měl postačit konzumaci multimediálního obsahu. K oficiálnímu prodeji by mělo dojít během tohoto roku.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat