reklama

Apple: poptávka po iPhonu X je nízká, prodeje již v létě klesnou na minimum

Apple: poptávka po iPhonu X je nízká, prodeje již v létě klesnou na minimum
2018-01-24T09:44:34+01:00
• 24. 1. 2018
1

Již v minulosti jsme vás informovali o tom, jak dobře se prémiový iPhone X prodává. Většina informací byla založena na slovech známých analytiků, kteří mimo jiné prohlásili, že poptávka po vlajkové lodi společnosti Applu pomalu a jistě začíná upadat až počátkem tohoto roku. Analytik Ming-Chi Kuo však nyní prohlásil, že se nejedná o pravdivou informaci.

Podle Kua se prémiový model iPhone X tak dobře neprodává, čehož si je vědom i samotný Apple. Kuo mimo jiné prohlásil, že prodeje tohoto modelu jsou více než o čtvrtinu nižší, než většina analytiků dosud předpovídala. Poptávka je tak mizivá, že se žádné navýšení v blízké budoucnosti neočekává.

Nejnovější zprávy uvádí, že za vše může hlavně Čína, kde je poptávka po vlajkovém modelu velmi nízká. Abych vše uvedl na pravou míru, poptávka v Číně je stále vysoká, ovšem společnost Apple si stanovila příliš vysoké cíle. Jedná se samozřejmě o velký problém, neboť čínský trh je pro jablečnou firmu důležitý.

Ming-Chi Kuo prohlásil, že není problém ani tak cena, jako spíše velikost displeje, která v tomto případě činí 5,8 palců. Konkurenční modely však nabízí větší zobrazovací panely, což koncové zákazníky láká více. A bude hůře, neboť prodeje iPhonu X padnou na samotné dno již v létě tohoto roku.

Apple má možnost vše zachránit

Apple může vše do jisté míry ještě zachránit. Samozřejmě nijak nepohne s poptávkou iPhonů X, ovšem může poptávku zvýšit tím, že představí nové zařízení. V tomto roce se máme dočkat hned tří nových telefonů.

S největší pravděpodobností můžeme očekávat nejen 5,8palcový smartphone s OLED displejem, ale také větší model s 6,1palcovým LCD displejem a ještě větší zařízení s 6,5palcovou OLED obrazovkou (iPhone X Plus?). Poslední dva modely, jejichž úhlopříčka displeje je větší než 6 palců, mají čínský trh „zahltit“. Pokud by o tyto telefony zájem byl, Apple by si mohl oddychnout.

„Věřím, že příchod 6,5palcových OLED a 6,1palcových LCD iPhonů zvýší Applu podíl na trhu v Číně. Trojice modelů nabídnou takřka shodné funkce a od aktuální vlajkové lodě se designově lišit příliš nebudou. Všechny nové iPhony budou nabízet také Face ID.“ – prohlásil Ming-Chi Kuo

Zajímavostí je, že trojice iPhonů nabídne shodné funkce, jako je například Face ID a další. Designově se budou podobat aktuální vlajkové lodi, tedy iPhonu X.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Hošek

24. 1. 2018, 19:01
Android aplikace

Za ty peníze není divu,to může dát jen blázen…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim