reklama

Youtube plánuje novou hudební službu

Youtube plánuje novou hudební službu
2017-12-08T06:45:52+02:00
• 8. 12. 2017

Hudební průmysl si zažil těžké časy s rozmachem MP3 souborů. Pirátství bylo na vzestupu, prodeje nosičů klesaly a všeobecně to vypadalo na pořádný problém v tomto odvětví. Naštěstí se objevilo několik hudebních služeb, které dokázaly nalákat miliony uživatelů, kteří si hudbu poslechnou za mírný poplatek, nebo si nechají zobrazit či přehrát reklamu.

V tuto chvíli je na trhu několik úspěšných služeb, mezi kterými kraluje Spotify. Apple v tomto odvětví udělal taktéž hodně, zejména s prodejem hudby v dřívějších letech a dnes nabízí poměrně populární streamovanou službu. Google si nevede špatně s Google Play Music a také s Youtube. Právě tento videoportál patří mezi významné hráče na hudební scéně. Dokazuje to také fakt, že v roce 2015 vznikla u samostatná aplikace Youtube Music.

V tuto chvíli se má údajně připravovat nová hudební služba pod taktovkou Youtube. K představení by mělo dojít v březnu příštího roku a hlavním cílem má být pokoření Spotify. Aby se něco takového podařilo, nestačí jen vytvořit něco levnějšího a propagovat skrze velmi populární platformu, čehož si je nejen Youtube vědom.

Dle dostupných informací si k novému projektu pozval manažera Lyora Cohena z Warner Music a došlo k přesunu významného množství lidí z Google Play Music do nové služby. Samozřejmě nezáleží jen na týmech a je potřeba nahrávacích společností. Údajně již rok dochází k vyjednávání a například Warner Music již podepsal smlouvu, v rámci které bude nabízen obsah v nové službě.

V tuto chvíli se mají dojednávat podmínky se Sony Music Entertainment a Universal Music Group. Taktéž se má zapojit konzorcium Merlin zastupující nezávislých umělců.

Co se zbytkem?

Zatím se neví, jak se bude novinka jmenovat. Dle zdrojů má interní název Remix, ale ten nemusí být finální. Samozřejmě vzniká otázka, co se stane s Youtube Music a Google Play Music. Nová hudební služba si možná odehraje své představení v první polovině příštího roku a může z počátku začít konkurovat Spotify, Apple Music a dalším, ale bude hodně záležet na dalších krocích.

Údajně dojde ke spojení s Google Play Music, jak naznačil Cohen v rozhovoru v polovině letošního roku. Může se zdát, že se jedná o logický krok, který má šanci, ale bude záležet, jak k takové transformaci dojde a jak budou uživatelé reagovat.

Zdroje: bloomberg.com, thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat