Live Memories, aneb vylepšené Live Photos

Live Memories, aneb vylepšené Live Photos
2017-12-30T09:35:10+02:00
• 30. 12. 2017

Jeden z vůbec nejoblíbenějších doplňků pro fotoaparát iPhonu je bezesporu Live Photos. Tento doplněk má za následek ukládání krátkého třísekundového klipu, a to za každou pořízenou fotografii. Pokud se podíváme zpět, přehrávání Live Photos bylo vždy poněkud těžkopádné. Uživatel vždy musel kvůli jednomu klipu procházet všechny fotky jednotlivě a odděleně, což bylo ve výsledku nepohodlné.

Live Memories míří na zjednodušené užívání

Nová aplikace pro platformu iOS od Pata Murraye do jisté míry tento nešvar řeší. Pat celý problém vyřešil tím, že aplikace instantně mění skupiny vašich Live Photos do takzvaných sdílitelných videoklipů.

Aplikace je mimo jiné kompatibilní se všemi nedávnými modely iPhonu a iPadu. Vývojář navíc prozradil, na jakém principu aplikace běží. Její koncept je jednoduchý: stačí vybrat fotografie, které chcete změnit na video, následně formát a vyexportovat, popřípadě jej sdílet. Výsledek této úpravy je takový, že uživateli zkombinuje všechny vybrané klipy vzniklé z fotografií do jednoho nepřetržitého videa. V praxi to znamená, že není třeba neustále posouvat a klikat na jednotlivé fotografie.

Aplikace by mohla nabídnout dodatky

Existuje určitě několik dodatků, které by aplikaci ještě o něco usnadnily či obohatily, a byly by v aplikaci nápomocny. V současné době jsou vaše fotografie zobrazeny v jednom dlouhém seznamu, což je nejjednodušší možnost. Dodatky by se mohly postarat o různá dělení fotek, a to například dle data pořízení. Též by se mohly postarat o možnost dělení fotografií do alb, díky čemuž by uživatel snáze hledal své fotky z různých důležitých událostí. Live Memories v současné době postrádají možnost uspořádat si pořadí fotografií nebo přehrát jednotlivé klipy přímo v aplikaci, a to kvůli zpětnému zjištění, zda je Live Photo stabilní.

Každopádně, aplikace je volně ke stažení v App Storu na platformě iOS. Avšak za dobrovolný příplatek čítající 1 americký dolar a 99 centů vám z exportovaných klipů zmizí vodoznak. Pokud tedy hojně využíváte a máte zalíbení v Live Photos, doporučujeme vám tuto aplikaci vyzkoušet.

logo-app Live Memories Developer Zdarma iOS

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat