reklama

Yeelight aneb prvnĂ­ inteligentnĂ­ reproduktor s Alexou od Xiaomi

Yeelight aneb prvnĂ­ inteligentnĂ­ reproduktor s Alexou od Xiaomi
2017-12-30T08:50:16+01:00
• 30. 12. 2017
1

Čínská společnost Xiaomi v poslední době nabírá na popularitě. Světoznámý výrobce těží především z levných, zato velmi výkonných a kvalitních produktů. Xaomi se však do jisté míry zapsalo i do historie mobilních telefonů, neboť právě díky modelu Xiaomi Mi Mix v rukou držíme bezrámečkové displeje. Ale to není jediná kategorie, ve které společnost exceluje.

Velmi důležitou roli u čínského výrobce hrají také nositelná zařízení, například různé fitness náramky, či dokonce chytré hodinky. Xiaomi de facto působí v každé kategorii, což mimo jiné dokazuje nově představený domácí inteligentní reproduktor.  Nový produkt nese označení Yeelight a je vybaven Alexou od Amazonu. Konstrukce reproduktoru navíc na první pohled připomíná Echo Dot s modrou LED diodou a ovládacími prvky hlasitosti, které jsou umístěny na horní straně zařízení.

Xiaomi Yeelight: hardwarové specifikace

Co se týká hardwarových specifikací, uživatel do rukou dostane reproduktor disponující čtyřjádrovým procesorem typu Cortex-A53, operační pamětí 256 MB a vnitřní úložiště o kapacitě 256 MB. Yeelight je mimo jiné vybaven hned šesti mikrofony, které dokážou zaznamenávat zvuk o 360 stupních s rozsahem 5 metrů.

Ozvěnu se pak společnost Xiaomi snaží eliminovat technologií akustického ozvučení a beamformingu. Skvělé také je, že reproduktor disponuje Wi-Fi připojením s dvojitým pásmem 4 GHz a 5 GHz. Můžete se s s ním však spárovat také přes klasické Bluetooth. Yeelight je vybaven i systémem Dual AI, díky čemuž můžete ovládat další produkty domácí automatizace značky Xiaomi.

Bezdrátový reproduktor Yeelight bude v prodeji 31. ledna. Zakoupit si jej budete moci za příjemných 30 amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 630 Kč bez DPH. O dostupnosti vás samozřejmě budeme také informovat, a to prostřednictvím našeho článku.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Vaclav Straka

31. 12. 2017, 8:25
Android aplikace

4Ghz???

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim