Instagram testuje nové funkce

Instagram testuje nové funkce
2017-12-01T07:19:02+02:00
• 1. 12. 2017

Instagram ve své beta verzi ukázal možné novinky, kterých se pravděpodobně uživatelé v budoucnu dočkají. Změny v beta programu nejsou viditelné naráz, my vám ale ukážeme všechny najednou, a to díky thenextwebu.

Facebook a Instagram mají tendenci novinky ve svých zkušebních programech ukazovat pouze pro omezený počet testerů. Může se také stát, že některé novinky, i když byly v betě, se neobjeví ve finální verzi. To stejné se může stát i u těchto novinek, které se v programu objevily.

První změnou, na které Instagram pracuje, je tlačítko pro sdílení obsahu. Na tuto možnost čeká mnoho uživatelů už nějaký ten pátek. Nyní, pokud chce uživatel sdílet obsah, musí obrázek či video uložit do svého zařízení a až poté jej sdílet. Rovněž také může využít aplikace třetích stran jako Regram.

Další novinkou, které by se mohli uživatelé dočkat, je vyhledávání GIFů a jejich následného přidání do svých příspěvků.  O tomto však není mnoho informací, ale snad dojde ke spolupráci s Giphy jako zdroje těchto opakujících se videí.

Instagram beta pro iOS

Beta aplikace je už nějakou dobu pro systém Android. Je však možné, že se dostane i na majitele nakousnutého jablka. Instagram vybral některé uživatele, aby otestovali novou beta verzi aplikace pro Android. Ti poté mají možnost testovat již zmiňované gify.

Archivace příběhů

Archivace příspěvků je v aplikaci nějakou dobu. Nově by měla přibýt možnost archivování vlastních příběhů. Mohli byste se tedy vracet ke svým příběhům až o několik let zpět.

Nejbližší přátelé

Už na začátku roku bylo v beta aplikaci možné narazit na novinku, kterou bylo přidávání si blízkých přátel. Nyní se objevila znovu a je tedy dost možné, že bude vypuštěna i do ostrého provozu. Nejbližší přátelé funguje stejně, jako to zní. Po přidání přátel do vybrané skupiny lze sdílet obsah pouze s nimi.

Vypadá to, že vaši nejbližší přátelé nedostanou oznámení, pokud je přidáte. Budou však dostávat notifikace, když někdo ve skupině sdílí nový příspěvek v použitím této funkce.

Sdílejte i přes WhatsApp

Uživatelé by nově měli mít možnost sdílet příspěvky či profily ostatních i přes jiné aplikace, které vlastní Facebook. V tomto případě se jedná o WhatsApp. Majitelé iOS zařízení by tuto možnost měli mít v nabídce už nyní.

Další testované funkce:

Top smajlíci a top hastagy

Sledování hashtagu

Připíchnuté konverzace

Klávesové zkraty pro smajlíky

Přidat kávu?

Co na nové změny říkáte, uvítali byste všechny, nebo se vám některé nelíbí? Máte vlastní nápad na nějaké vylepšení? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: thenextweb.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat