Google si nechal patentovat zařízení s dvojitou obrazovkou

Google si nechal patentovat zařízení s dvojitou obrazovkou
2017-12-01T07:00:57+02:00
• 1. 12. 2017

Google se nebojí odvážných nápadů a jeden z nich si nechal patentovat. Podle Slash Gear si americká společnost zaregistrovala koncept zařízení, které by mělo být tvořeno ze dvou dotykových displejů. Víme, že zařízení bude přenosné, nevíme ale, jestli se jedná o laptop, tablet nebo netbook.

Podobné zařízení vyrobila společnost Lenovo, konkrétně se jednalo o Yoga book. V porovnání s Lenovem ale nebude mít zařízení americké firmy omezenou funkčnost. Yoga book dovoluje uživatelům psát i rukou, koncept Googlu by měl mít stejný hardware uvnitř obou displejů.

Obrazovky by měly být oddělitelné a pracovat nezávisle na sobě. Jednalo by se tedy o dva kompletní tablety. „V režimu provozu mohou být aplikace či jiný software sdílené či samostatné, což uživateli každého zařízení poskytne maximální flexibilitu při provozu a spotřebě obsahu,“ uvedla firma v patentové přihlášce.

Spojením obrazovek ještě větší výkon

Pokud se ale zařízení spojí, stanou se ještě více výkonnější, jako je tomu například u příslušenství Power Rangers. „Když jsou fyzicky spojeny v režimu provozu, mohou být kryty displejů uspořádány jako jediné přenosné elektronické zařízení, jako třeba přenosný počítač. V tomto režimu je systém nakonfigurován tak, aby sdílel výpočetní výkon a další zdroje mezi těmito dvěma zařízeními. Tím poskytuje výkonnější a lepší zařízení, než když jsou kryty odděleny,“ stojí dále v přihlášce patentu.

Pro jaké aplikace by bylo takovéto zařízení vhodné? Pochopitelně první v úvahu přichází hry pro dva hráče. V takovém případě by ale asi bylo zapotřebí vlastnit dva takovéto tablety.

Podobně jako Yoga book by dolní obrazovka mohla sloužit jako klávesnice a druhá obrazovka by zobrazovala dokument. Dále by se dvojitá obrazovka dala využít ve výkresových programech.

Eventuální tablet by se dal určitě využít i při vytváření hudby, kde by jedna z obrazovek mohla sloužit jako mixážní pult v programech, jako je například Pro Tools. Uživatelé Photoshopu by si rovněž přišli na své.

Patent podal Google v květnu roku 2016 u patentového úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky (USPTO). Je tedy možné, že už došlo k nějakému posunu a možná se v blízké budoucnosti dočkáme nového zařízení.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat