reklama

Google aktualizuje svého klienta pro službu Drive

Google aktualizuje svého klienta pro službu Drive
2017-12-22T14:00:52+02:00
• 22. 12. 2017
1

Světoznámá společnost Google si pro nás tento rok připravila důležitou aktualizaci svého klienta pro webové úložiště Google Drive. Aktualizace se samozřejmě týkala desktopové platformy. Nový instalační balíček se v tomto případě týká funkce Backup & Sync, ve volném překladu Zálohování a Synchronizace.

Počáteční zavedení této nové funkce znamenalo pro některé uživatele Google Drive zmatek, avšak o funkčnost nebyla nouze, od té doby odvětví Backup & Sync běží hladce. V předchozí verzi uživatel neměl mnoho možností, přičemž služba působila velmi jednoduše a stroze. Tomu je však nyní konec. Díky nové aktualizaci je totiž možné veškerou službu lépe kontrolovat. Uživatel navíc získává lepší přehled nad synchronizovanými soubory a celkově se pro něj stává užívání pohodlnější a jednodušší.

Google se s novinkami zaměřuje na zjednodušení užívání

V nejnovější verzi klienta Backup & Sync s číslem sestavení 3.38.7642.3857 můžete očekávat tyto novinky:

  • Libovolné přepínání mezi synchronizacemi všech souborů a složek, nebo pouze fotek a videa. Vše lze v jednoduchém nastavení dle libosti navolit.
  • Nově uvedená verze též obsahuje možnost ignorace souborů dle koncovek, tedy formátů, ve kterém jsou. Tato novinka lze však uplatnit pouze na adresáře přímo z vašeho PC, nikoliv z „My drive“ složky. Lze využít i při záloze vašich dat.
  • Mezi možnosti přibyla i jedna ohledně synchronizace složek. Tím se docílilo snazší práce s přidáváním složek do této služby od Googlu.
  • Notifikace ohledně nezdařilého pokusu o konvertování fotek ve vysoké kvalitě.
  • Světoznámá společnost se také podívala i pod roušku chyb v aplikaci a opravila problém se samovolným vznikem kopií spustitelných souborů v systému Windows.
  • Oprav se však nedočkal pouze problém s duplicitami spustitelných souborů. Proběhly zde celkově opravy různorodých chyb, což má za pozitivní následek rychlejší chod služby a celkově vylepšení jejího výkonu.
  • Pokud uživatel používá Drive primárně pro zálohu videí a fotek, dostalo se pro přidání funkce přepínání pouze na tyto dva typy souborů. Uživateli tedy nebude již v cestě stát zbytečné množství dokumentů.

Nejnovější verzi klienta aplikace pro zálohování můžete již nyní stahovat ze stránek společnosti Google.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Dobrý den,
chci si pomocí google backup and sync synchronizovat data mezi pc a notebookem. Vše jsem normálně stáhl, nainstaloval a zálohoval, to co chci synchronizovat z pc. Počítač i notebook se zálohovanými daty se mi objevili v záložce počítače v webovém google disku. Ale když otevřu program Google Back up and Sync, tak nemám při výběru složek k synchronizaci žádnou složku z počítače ani notebooku pouze složky a soubory, které byly přímo nahrány na google disk přes webovou verzi. Nevíte jak to zprovoznit? Psal jsem na forum googlu, ale moc mi s tím nepomohli. Má tuto funkcionalitu google backup and sync obsahovat, ne?
Předem děkuji

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat