Google aktualizuje svého klienta pro službu Drive

Google aktualizuje svého klienta pro službu Drive
2017-12-22T14:00:52+02:00
• 22. 12. 2017
1

Světoznámá společnost Google si pro nás tento rok připravila důležitou aktualizaci svého klienta pro webové úložiště Google Drive. Aktualizace se samozřejmě týkala desktopové platformy. Nový instalační balíček se v tomto případě týká funkce Backup & Sync, ve volném překladu Zálohování a Synchronizace.

Počáteční zavedení této nové funkce znamenalo pro některé uživatele Google Drive zmatek, avšak o funkčnost nebyla nouze, od té doby odvětví Backup & Sync běží hladce. V předchozí verzi uživatel neměl mnoho možností, přičemž služba působila velmi jednoduše a stroze. Tomu je však nyní konec. Díky nové aktualizaci je totiž možné veškerou službu lépe kontrolovat. Uživatel navíc získává lepší přehled nad synchronizovanými soubory a celkově se pro něj stává užívání pohodlnější a jednodušší.

Google se s novinkami zaměřuje na zjednodušení užívání

V nejnovější verzi klienta Backup & Sync s číslem sestavení 3.38.7642.3857 můžete očekávat tyto novinky:

  • Libovolné přepínání mezi synchronizacemi všech souborů a složek, nebo pouze fotek a videa. Vše lze v jednoduchém nastavení dle libosti navolit.
  • Nově uvedená verze též obsahuje možnost ignorace souborů dle koncovek, tedy formátů, ve kterém jsou. Tato novinka lze však uplatnit pouze na adresáře přímo z vašeho PC, nikoliv z „My drive“ složky. Lze využít i při záloze vašich dat.
  • Mezi možnosti přibyla i jedna ohledně synchronizace složek. Tím se docílilo snazší práce s přidáváním složek do této služby od Googlu.
  • Notifikace ohledně nezdařilého pokusu o konvertování fotek ve vysoké kvalitě.
  • Světoznámá společnost se také podívala i pod roušku chyb v aplikaci a opravila problém se samovolným vznikem kopií spustitelných souborů v systému Windows.
  • Oprav se však nedočkal pouze problém s duplicitami spustitelných souborů. Proběhly zde celkově opravy různorodých chyb, což má za pozitivní následek rychlejší chod služby a celkově vylepšení jejího výkonu.
  • Pokud uživatel používá Drive primárně pro zálohu videí a fotek, dostalo se pro přidání funkce přepínání pouze na tyto dva typy souborů. Uživateli tedy nebude již v cestě stát zbytečné množství dokumentů.

Nejnovější verzi klienta aplikace pro zálohování můžete již nyní stahovat ze stránek společnosti Google.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Dobrý den,
chci si pomocí google backup and sync synchronizovat data mezi pc a notebookem. Vše jsem normálně stáhl, nainstaloval a zálohoval, to co chci synchronizovat z pc. Počítač i notebook se zálohovanými daty se mi objevili v záložce počítače v webovém google disku. Ale když otevřu program Google Back up and Sync, tak nemám při výběru složek k synchronizaci žádnou složku z počítače ani notebooku pouze složky a soubory, které byly přímo nahrány na google disk přes webovou verzi. Nevíte jak to zprovoznit? Psal jsem na forum googlu, ale moc mi s tím nepomohli. Má tuto funkcionalitu google backup and sync obsahovat, ne?
Předem děkuji

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat