reklama

Samsung má dodat Applu 200 miliónů OLED panelů

Samsung má dodat Applu 200 miliónů OLED panelů
2017-12-22T17:33:56+01:00
• 22. 12. 2017

Společnost Samsung je známá nejen svými mobilními telefony, ale také vynikajícími OLED panely. A není divu, že každým rokem prohlašujeme, že „aktuální vlajková loď disponuje nejlepším displejem na trhu“. Displeje jihokorejského výrobce používá například i jeho největší konkurent Apple. A právě této spolupráce se budeme nyní věnovat. 

Málokdo ví, že společnost Samsung dodává své OLED panely také pro (r)evoluční vlajkovou loď iPhone X. OLED displeje v podání jihokorejského výrobce jsou stále nejlepší na trhu, čehož si je vědom i samotný Apple. Proto se je rozhodl implementovat do svého nového iPhonu, který letos oslavil své 10. narozeniny.

Samsung bude dodavatelem i v roce 2018

Na základě dobře odvedené práce se americký gigant rozhodl pro spolupráci i v nadcházejícím roce 2018. Z tohoto důvodu nyní musí Samsung Applu dodat 180 až 200 milionů svých flexibilních OLED panelů, což mimo jiné prohlásily i různé průmyslové zdroje.

Objednávka je pro následující rok asi čtyřikrát větší, neboť v tomto roce Samsung dodal pouze 50 milionů displejů. Vzhledem k tomu, že každý panel je oceněn zhruba na 110 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 2 310 Kč, můžeme předpokládat, že Samsung dosáhne neuvěřitelných výnosů – až 22 miliard amerických dolarů. A to pouze za dodání OLED panelů.

Prozatím se pro jihokorejského výrobce vše vyvíjí slibně. Spolupráce však pravděpodobně nebude dlouhotrvající. Před několika měsíci jsme vás informovali o nové dohodě mezi Applem a LG. Obě společnosti se rozhodly spojit své síly pro vývoj flexibilního OLED panelu, kterého bychom se mohli dočkat až v roce 2020. Ovšem i přesto bude Samsung na Applu do jisté míry vydělávat, do iPhonů dodává totiž hned několik dalších důležitých komponentů.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim