Apple zřejmě získal Pop-Up Archive, společnost zaměřující se na vyhledávání audia

Apple zřejmě získal Pop-Up Archive, společnost zaměřující se na vyhledávání audia
2017-12-11T08:00:23+02:00
• 11. 12. 2017

Čas od času se cupertinská společnost rozhodne investovat nějaký ten peníz k rozvoji svých služeb či dalších technologií. Většinou odkupuje takové firmy, které Applu pomohou naplnit své plány či zdokonalit stávající produkty.

Například v červnu se Apple rozhodl koupit německou společnost SensoMotoric Instruments, která se zabývala technologiemi na čtení očí. Ještě zajímavější akvizice se udála v listopadu tohoto roku, kdy cupertinská společnost odkoupila InVisage Technologies. Ta se zabývá obrazovými senzory pod názvem QuantumFilm sloužící k zachycení více světla při použití fotoaparátu. Nyní se Apple rozhoupal k další akvizici.

Pop-Up Archive a jeho zaměření

Podle zahraničního zpravodaje Hot Pod společnost Apple koupila firmu pod názvem Pop-Up Archive zaměřující se na nástroje pro vyhledávání audia. Tato společnost sídlí v Oaklandu,  v Kalifornii, a vytváří různé nástroje, které uživatelům umožňují vyhledávat mluvený či zvukový obsah, a to včetně podcastů. Taktéž umožňuje přepisovat a organizovat zvukové soubory.

Velmi populární a oblíbený nástroj firmy Pop-Up Archive, audiosear.ch, byl v minulém měsíci bez oficiálního prohlášení vypnut. Nicméně, oficiální stránka audiosear.ch uživatele informuje, že aplikace byla vypnuta 28. listopadu. Kromě toho, že návštěvníci stránky prohlásili, že jsou velmi vděční za podporu, kterou obdrželi v průběhu let, na internetových stránkách nic jiného není.

Zde je jejich prohlášení na webových stránkách:

„Nazdárek! Ukončili jsme operace a podporu audiosear.ch, a to dne 28.11.2017. Jsme rádi, co jste dokázali vybudovat s touto technologií a jsme vám vděční za vaši podporu v průběhu několika let.“

Apple má v plánu velké věci

Podcasty jsou jednou z oblastí, kterou chce Apple pokrýt. Obliba platformy je sama o sobě obrovská, což mimo jiné dokazuje znovuspuštění vlastních podcastů, čímž je chce Apple lépe podporovat. Výkonný ředitel společnosti Apple, Eddy Cue, uvedl, že firma má v plánu představit nové funkce v rámci aplikace Podcasts, z nichž některé byly objeveny v systému iOS 11. Přidání zvukového vyhledávání by jistě bylo velkým přínosem. Používáte aplikaci Apple Podcasts? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: iphonehacks.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat