Apple se veřejně omluvil za snižování výkonu iPhonů, připravil si speciální akci

Apple se veřejně omluvil za snižování výkonu iPhonů, připravil si speciální akci
2017-12-29T13:21:22+02:00
• 29. 12. 2017
5

Americká společnost Apple byla tlakem veřejnosti přinucena zveřejnit oficiální vyjádření k celé kauze týkající se zpomalování iOS zařízení. Koncem prosince se na internetu objevilo hned několik zpráv, ve kterých bylo uvedeno, že právě Apple záměrně zpomaluje starší modely iPhonů.

V té době vše firma sváděla na starší baterie, přičemž, podle slov výkonného ředitele, baterie nezvládají dodávat dostatek energie, a to jak v chladném prostředí, tak i při větší zátěži. V praxi to znamenalo, že nový systém iOS 11 automaticky snižoval výkon iPhonů se staršími bateriemi. Apple si od toho samozřejmě sliboval, že zabrání například vypínání a restartování telefonů. Široká veřejnost to však vnímala zcela jinak.

Apple se svým zákazníkům omlouvá

V průběhu zhruba jednoho týdne se na společnost Apple nahromadilo hned několik žalob. Žaloby však nebyly jediným problémem, firma se totiž musela smířit s velkou vlnou kritiky, a to nejen od svých zákazníků. Společnost tak musela na tento nešvar velmi rychle reagovat, a vymyslela následující řešení.

Společnost Apple na svých webových stránkách zveřejnila dlouhý dopis, ve kterém se omlouvá za to, že vědomě snižovala výkon starších iPhonů.

„Slyšeli jsme od našich zákazníků zpětnou vazbu na to, jak přistupujeme k výkonu iPhonů se staršími bateriemi, a jak jsme tento proces odkomunikovali do médií. Víme, že část z vás cítí, že vás Apple zklamal. Omlouváme se. Jsou zde však velká nedorozumění, která chceme uvést na pravou míru a dát vám vědět o změnách, které chystáme.“

Apple navíc nyní musí získat zpět důvěru u svých zákazníků. Proto si připravil následující novinky, které jsou však logickým krokem, a to kvůli soudním procesům.

  • Apple sníží náklady na výměnu baterie iPhonů, přičemž cena výměny klesla ze 79 na 29 amerických dolarů (zhruba 609 Kč). Snížená cena se týká samozřejmě iPhonu 6 a novějších. Podmínkou však je, že baterie telefonu bude opravdu potřeba vyměnit. Pokles cen je jistě jen dočasnou záležitostí, akce tedy potrvá od ledna až do konce roku 2018.
  • Na začátku následujícího roku se dočkáme zcela nové iOS aktualizace, přičemž nový instalační balíček bude obsahovat funkce, díky kterým budou moci uživatelé zjistit přesný stav baterie.

„Nejprve, a to je podstatné, jsme nikdy – ani nebudeme – cíleně snižovat životnost jakéhokoliv Apple produktu, nebo snižovat uživatelskou zkušenost, aby uživatelé svá zařízení upgradovali.“ prohlásil Apple na svých webových stránkách.

Zvýhodněné podmínky v ČR

Náš kolega Michal Král se snažil zjistit více informací. Zavolal tedy na podporu Applu pro Českou republiku, přičemž se mu dostalo následujícího prohlášení:

„Tento program se od začátku roku chystá také na území ČR za zatím nespecifikovaných zvýhodněných podmínek, a to pro výměnu baterie vašeho iPhonu. Více informací se brzy dozvíte na Apple.cz“

Zdroje: 9to5mac.com, apple.com, bgr.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Kolko rokov to robili???? Zacali to komentovat az ked to prasklo. Keby to neprasklo, tak dalej okradaju ludi. Bodaj by z tejto firmy vysudili vsetci miliardy!!!

Matěj Vondráček

29. 12. 2017, 13:48

Chudák Apple…myslel to dobře ale lidi jsou idioti

Zdeněk Koutský

VIP 29. 12. 2017, 14:34

takhle nějak to dle mého myslel :-D

Petr Figala

30. 12. 2017, 7:48

to je jak kdyby ti automobilka monitorovala stav pneumatik a do nákupu nových ti na dálku snížila výkon.. samozřejmě bez informování.. taky bys z toho měl určitě radost.. :)

Matěj Vondráček

30. 12. 2017, 11:18

Trefné přirovnání.
Ale iPhony už teď mají výkon na špičkové úrovni a kolik % uživatelů hraje každý den náročné hry? Krom toho, můj kamarád vyměnil 4 roky starý iPhone za nový ne protože by byl pomalý (hry šlapaly dobře), ale protože měl problém s nabíjením a výdrží baterie.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat