Apple investuje 390 mil. dolarů do Finasaru vyrábějící lasery pro iPhone X

Apple investuje 390 mil. dolarů do Finasaru vyrábějící lasery pro iPhone X
2017-12-16T14:22:29+02:00
• 16. 12. 2017

Společnost Apple začátkem tohoto roku zavedla speciální program US Advanced Business Manufacturing Fund sloužící pro investování značných částek do rozvíjejících se firem. Apple ihned do tohoto fondu investoval 1 miliardu dolarů. Firma se o finanční prostředky již několikrát podělila, a to nejen se startupy. Nyní je v hledáčku další společnost.

Finasar, firma vyrábějící lasery TrueDepth kamery pro iPhone X, nyní získá od cupertinské společnosti 390 milionů amerických dolarů. Díky této částce se může Finasar rozrůstat a vytvořit tak velké množství pracovních míst ve Spojených státech amerických. A to je mimochodem hlavním posláním celého programu – pomoct vytvořit pracovní místa v USA.

Apple v současné době tyto lasery využívá k ovládání funkce Face ID, Animoji, portrétního režimu, a dokonce i bezdotykového snímání na bezdrátových sluchátkách AirPods. Finasar v blízké budoucnosti plánuje otevřít výrobní závod v Texasu, aby bylo dosaženo masové výrobě čipů, které Apple potřebuje pro své výrobky.

Apple: Donald Trump tlačí k přesunutí výroby do USA

Jedná se mimo jiné o jednu z největších investic, kterou Apple v rámci programu US Advanced Business Manufacturing Fund udělal. Poslední investice byla zaznamenána ve chvíli, kdy firma použila 200 milionů amerických dolarů na podporu výrobu skel společnosti Corning. Navíc aktuální prezident USA, Donald Trump, tlačí společnost Apple k přesunutí produkce iPhonu do USA. Je tedy více než pravděpodobné, že právě Advanced Manufacturing Fund je součástí reakce na stav pracovních míst v USA. Americká společnost sídlící v Cupertinu prozatím iPhony v USA nevyrábí, ovšem v minulosti experimentoval s výrobou Macu Pro.

Nová investiční zpráva se objevila zhruba měsíc poté, co se na internetu šířily fámy o tom, že Apple údajně pracuje na laserovém 3D senzoru pro iPhone 2019. Firma pravděpodobně uvažuje o vypálení laserů na zadní stranu iPhonu, díky čemuž by mohla dosáhnout přesnějšího měření rozšířené reality.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat