reklama

Samsung oznamuje rekordní profit za 3. kvartál roku 2017 a nové změny ve vedení

Samsung oznamuje rekordní profit za 3. kvartál roku 2017 a nové změny ve vedení
2017-11-01T06:59:05+01:00
• 1. 11. 2017

Samsung již oznámil své zisky za 3. kvartál tohoto roku. Provozní zisk společnosti se vyšplhal na konečných 13 miliard dolarů. Porovnáme-li zisk ze stejného kvartálu minulého roku, nárůst činí 179,4 %. To však podle předchozích prohlášení společnost očekávala. Stal se tak novým rekordem v kvartálním zisku, a to z důvodu velké poptávky po vysoko-výkonnostních čipsetech pro servery a vlajkových mobilních telefonů.

Celkové příjmy tento rok tedy činí 58,19 miliard dolarů, minulý rok tomu bylo 42,8 miliard a v porovnání s předminulým rokem se příjmy navýšili o 89 %.

IM oddělení, ve kterém se nachází oddělení mobilních komunikací a síťového podnikání, zaznamenalo zisk 2,9 miliard, tedy propad o 18,9% oproti stejnému kvartálu minulého roku – 3,63 miliard.

„Celkové příjmy se snížily, a to kvůli většímu prodeji mid-to-low tier modelů.“ uvedl Samsung.

Poptávka po smartphonech se zvýšila díky globálnímu rozšíření modelu Galaxy Note 8 a dostupnému Galaxy J 2017. Ve čtvrtém kvartálu Samsung očekává ještě větší poptávku po smartphonech i tabletech, hlavně ke konci roku. I přesto, že má konkurence v prémiovém segmentu zesílit, chystá se společnost zaměřit na udržování solidních příjmů a profitu QoQ (kvartál ke kvartálu). Toho chtějí dosáhnout rozšířeným prodejem vlajkových modelů jako je Galaxy Note 8 a vylepšováním produktů.

V roce 2018 se společnost chce vyhoupnout zpět do sedla v oboru smartphonů, avšak v cestě jim bude stát zvyšující se konkurence a vyšší cena materiálů potřebných k výrobě. Dále se Samsung chystá udělat změny ve vedení premium segmentu, pro zajištění většího profitu. Budou se také snažit zajistit zisky pomocí nových příležitostí, jakou je například technologie 5G a posílením i zlepšením jejich služeb a kompetencí.

Samsung: změny ve vedení aneb změny ve firmě

Po oznámené rezignaci místopředsedy společnosti Kwon Oh-Hyuna, společnost oznámila změny ve vedení. Kinam Kim povede oddělení Device Solution, Hyunsuk Kim oddělení spotřební Elektroniky a Dongjin Koh oddělení IT a mobilních komunikací. Pomocí těchto změn by chtěla společnost udržet stávající 3 co-CEO management strukturu.

Další změnou by mělo být opuštění Sang-Hoon Leeho z pozice CFO, aby se stal předsedou představenstva. Bude to tak poprvé v historii společnosti, kdy dojde k rozdělení předsedy představenstva a pozice CEO.

Zdroje: news.samsung.com, fonearena.com

reklama
reklama

Student informačních technologií.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim