reklama

Mobilní divize Sony zažívá krušné časy, je nejvíce prodělávající

Mobilní divize Sony zažívá krušné časy, je nejvíce prodělávající
2017-11-01T07:20:16+01:00
• 1. 11. 2017
4

Poslední vydání finanční zprávy odhalilo, že firma Sony získala příjmy ve výši 18,25 miliard dolarů a zvýšila tak čistý čtvrtletní zisk na 1,15 miliardy dolarů. Jako vždy patří k nejvíce vydělávajícím divizím PlayStation a displeje pro chytré telefony.

Šéf Sony, Kaz Hirai, si dal za cíl udělat ze Sony hlavního producenta v oblasti her, zobrazovacích zařízení a telefonů. U chytrých zařízení se však úspěch nekonal. Divize mobilních zařízení je totiž jedinou divizí, která v posledním čtvrtletí vykázala ztrátu v hodnotě 22,1 milionu dolarů. Na druhé straně například LG mobile divize ztratila 331 milionu amerických dolarů. Za ztrátami stojí především špatné prodeje a zároveň zvýšená cena surovin.

Sony: PlayStation zvyšuje zisky

Výroba herní konzole a her zajišťuje firmě vysoké zisky, konkrétně 483,3 milionů dolarů. Doposud bylo prodáno přibližně 4,2 milionu PS4. Tím také vzrostl počet digitálních obchodů v domácnostech, ve kterých mohou lidé nakupovat a stáhnout si tak obsah přímo do své konzole. Společnost tímto způsobem může prodávat hry za nižší ceny. Televizní divize zaznamenala pouze menší růst, a to vzhledem k důrazu společnosti na prémiové modely.

Dalším velkým podnikem Sony je divize polovodičů. Vyrábí se zde obrazové snímače pro všechny známé smartphony. Společnost upřednostnila tuto divizi před vlastními displeji a vypadá to, že se jednalo o správný krok. Divize totiž vykázala zisk v hodnotě 436,6 milionů dolarů. K tomu navíc lze i připočítat prestiž, kterou Sony získalo. Její snímače se totiž nachází v mnoha vlajkových lodí ostatních společností.

Sony se dařilo i v oblasti filmů. Partnerství s Marvel a znovuoživení Spider-Mana se ukázalo jako správný tah. Sony Pictures se zvýšily příjmy především díky filmu Spider-Man: Homecoming. Film přinesl do kasy společnosti 68,8 milionů amerických dolarů.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Sony, niet pochyb, je inovativna spolocnost. Myslim si, ze na EU trhu moc neuspeju, najvacsi booom nastane, ked im vyjde Sailfish (tam treba zapracovat) na Azijskom trhu. EU trh je presiteny Samsungom a jablkom

Zdeněk Koutský

1. 11. 2017, 9:08

Bohužel je tomu tak. Možná je problém také v tom, že Sony neinovuje, tak jako konkurence

Ota Navrátil

VIP 1. 11. 2017, 13:16
Android aplikace

Inovuje jinak, než konkurence. Jsou to výborné telefony se špatným marketingem. Bude to chtít nový designový jazyk, …

Zdeněk Koutský

1. 11. 2017, 15:13

Souhlasím, lépe bych to snad ani nenapsal

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim