reklama

Navigace Waze umí hlasové povely, zatím jen někde

Navigace Waze umí hlasové povely, zatím jen někde
2017-11-29T17:25:32+02:00
• 29. 11. 2017

Populární komunitní navigace Waze postupem času integruje nové funkce do své aplikace, kupříkladu naposledy spojila své síly se službou Spotify. Vývojáři nově integrovali trojici prvků, která se rovněž zaměřuje zejména na bezpečnost.

waze

“Ok Waze” usnadní práci řidičům

První představenou novinkou je režim pro motorkáře. Ten by měl lépe odhadovat čas příjezdu do cílové lokality, a to na základě sběru dat od jiných motorkářů používajících tuto službu. Waze by měl nyní jednostopá vozidla navigovat i úzkými cestičkami, jež nejsou přístupné pro automobily.

V USA, Kanadě a Velké Británii byla dále spuštěna funkce hlasového ovládání. Slovním spojením “Ok Waze” můžete vyžadovat třeba vyhledání nejbližší čerpací stanice, případně budeme schopni nahlásit nečekanou událost jako dopravní nehodu, uzavírky a dále. To vše pomocí hlasu.

Ve dvaadvaceti amerických státech je od aktualizace využíváno navigování včetně silničních pruhů, přičemž další státy budou následovat také v sousední Kanadě. Společnost Waze je v tomto vylepšení vůbec první mezi konkurenty.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim