Google Datally – šetřič FUP balíčků aktualizováno

Google Datally – šetřič FUP balíčků [aktualizováno]
2017-11-30T06:35:22+02:00
• 30. 11. 2017

Aktualizováno 30. 11.

Na konci prvního pololetí letošního roku jsme se dočkali experimentální aplikace Triangle od Googlu, jejímž cílem je úspora dat spotřebovávaných aplikacemi. Původně se očekávalo, že se aplikace dostane z beta testování jen na vybrané trhy, ale nakonec se Google rozhodl, že bude k dispozici pro kohokoliv.

V tuto chvíli Triangle opustil beta testování a stabilní aplikace se dostala do Obchodu Play. Kromě toho také změnila svůj název na Datally: mobile data-saving & WiFi app by Google. To jsou asi tak jediné viditelné změny. Původní funkce jsou zachovány, stejně jako celý princip popsaný níže.

logo-app Datally: mobile data-saving & WiFi app by Google Google LLC Zdarma ANDROID

Původní článek 29. 6.

V některých zemích si nemusí uživatelé smartphonů lámat hlavu se spotřebou mobilních dat díky neomezeným tarifům. Bohužel je stále více zemí, kde jsou pevně nastavené datové balíčky a pokud chcete více, musíte jednoduše zaplatit. Abyste si vystačili s tím, co vám poskytl mobilní operátor, musíte se hlídat nebo používat specifické aplikace. Novější verze Androidu již mají v sobě zabudovanou funkci pro úsporu dat.

Po aktivaci dojde ke snížení spotřeby, respektive ve využívání mobilních dat. K úplnému zastavení nedojde. Nyní ale Google přichází s aplikací Triangle, která jde trochu dál a umožňuje rovnou blokování používání mobilních dat.

Samozřejmě umožňuje vybraným aplikacím plně využívat mobilní připojení, případně lze nastavit dobu, po kterou aplikace dostanou přístup k internetu. Kromě toho Triangle nabízí jednoduchý přehled spotřebovaných dat.

Bonusem navíc je systém odměn za nainstalování konkrétních aplikací. Bohužel je aplikace v tuto chvíli ve stádiu testování. Dá se zařadit mezi experimentální. Jak asi tušíte, z tohoto důvodu bude omezeno její využití. V tuto chvíli si ji mohou nainstalovat jen obyvatelé Filipín. Pakliže bude testování úspěšné, dojde k rozšíření do dalších krajin, ale asi bez odměn.

logo-app Datally: mobile data-saving & WiFi app by Google Google LLC Zdarma ANDROID

APK ke stažení – instalujete na vlastní riziko

Zdroje: techcrunch.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat