reklama

K lepším fotkám z mobilu má napomoci neuronová síť

K lepším fotkám z mobilu má napomoci neuronová síť
2017-11-01T08:30:44+01:00
• 1. 11. 2017

Hlavní doménou smartphonů jsou i fotografické schopnosti, ale ty zpravidla závisí zejména na hardwaru. Bohužel v mobilu není příliš mnoho místa, což se odráží na možnostech. I z tohoto důvodu se výrobci snaží o vytvoření softwaru, který lépe zpracuje data ze senzorů a vytvoří dokonalejší fotografii. Nyní zde máme novinku od Computer Vision Lab, která se snaží u fotografií vylepšit vlastnosti, díky čímž by se měly přiblížit k těm ze zrcadlovek (DSLR).

Vývojáři v Computer Vision Lab vytvořili neuronovou síť, která se umí učit z poskytnutých ukázkových snímků z DSLR. Na základě získávaných dat následně vylepšuje snímky z mobilu a postupně se učí zdokonalovat. V tuto chvíli jsou ukázkové snímky jakoby jen světlejší, ale změn probíhá vícero.

iPhone 6 – před a po

Nexus 5X – před a po

Je evidentní, že systém není zcela dokonalý, ale očekává se postupné vylepšování na základě množství informací. Více ukázek si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách, případně si zkusit vylepšit svou vlastní fotografii skrze systém od Computer Vision Lab.

Novinka připomíná techniku, kterou nabízí Google u svých Pixelů 2, na kterém spolupracoval gigant s MIT. Možná se dočkáme doby, kdy bude více záležet na softwaru než hardwaru, nebo minimálně neuronové sítě a umělá inteligence budou napomáhat k rychlejšímu vývoji kvality fotografií z mobilů.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim