reklama

iOS 11 je nainstalován již na více než polovině zařízeních

iOS 11 je nainstalován již na více než polovině zařízeních
2017-11-09T07:20:41+01:00
• 9. 11. 2017
1

Nová verze operačního systému iOS s číslovkou 11 je již nainstalována na více než polovině zařízení. Dozvídáme se to z oficiálních stránek Applu pro vývojáře poprvé od vydání iOS 11. Dosud byly k dispozici pouze neoficiální statistiky od analytiků. Ačkoliv je počet instalací vysoký, vloni byl vyšší.

Nová verze iOS 11 je konkrétně nainstalována na 52 procentech zařízeních k datu 6. listopadu, tedy téměř dva měsíce po vydání. Starší iOS 10 je pak na 38 procentech zařízeních. Zbytek používá ještě starší verze. Vloni bylo šíření iOS rychlejší. Verze iOS 10 dosáhla 54 procent již po necelém měsíci od vydání.

Důvod, proč je letošní šíření aktualizace pomalejší, může být způsoben novým iPhonem 8 (recenze). Ten se totiž neprodával tak úspěšně jako vloni iPhone 7, jelikož mnoho fanoušků si počkalo na iPhone X. Přitom právě každý nový iPhone přispívá podílem novou verzí iOS do statistik. Další možný důvod může být jednoduchý – uživatelé se tolik nehrnou do aktualizování. Přitom třeba na iPadech přináší nová verze razantní vylepšení, což můžete vidět i na našem videu níže:

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Ota Navrátil

VIP 9. 11. 2017, 10:54
Android aplikace

Škoda, že taková čísla nemá i poslední verze Androidu, nebo aspoň bezpečnostní záplaty.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim