reklama

Google spouští Resonance Audio SDK

Google spouští Resonance Audio SDK
2017-11-09T07:55:03+01:00
• 9. 11. 2017

S rozšiřující se realitou se profiluje příslib přenesení počítačové interakce do trojrozměrného prostoru. To si samozřejmě nemůže nechat firma jako Google ujít a chce do 3D prostoru zapojit všechny smysly.

Google chce využít některé technologie ze současného VR Audio SDK a vytvořit tak prostorový zvuk pod označením Resonance Audio. Novinka by měla fungovat jak na mobilních zařízeních, tak desktopových platformách.

Americká firma chce SDK použít ke kopírování „skutečné zvukové vlny působí na lidské ucho a prostřední celkově“. Celé to probíhá skrze zachycení fyzických objektů a prostředí zkreslujících zvuk, který v reálném životě slyšíme a opakujeme ve virtuálních scénářích.

Představte si, že jste virtuální postavička, která se pohybuje okolo reproduktoru. Jak se liší zvuk, pokud chodíte skrze otevřené pole, zatímco hraje nějaká hudba, od případu, kdy chodíte dolů po schodišti? Co se stane, když se objeví objekt mezi vámi a zdrojem zvuku? Takovéto otázky si klade Resonance Audio, aby přinesl uživatelům co nejlepší zážitek.

Rezonance umožňuje vývojářům určit zvuk v rámci scény, ale navíc také posunout to, jak se zvuk pohybuje přímo, takže při posunu za digitálním charakterem neslyšíte stejnou zpětnou vazbu, jako kdybyste byli přímo před jejich obličejem.

Vývojáři her vědí, že situace výše popsané jsou snadno pochopitelné, ale v případě, že se zabýváte desítkami takových zvukových interakcí současně, jde o daleko složitější proces. CPU zdroje jsou navíc často zaměřené na vizuální technologie, a tak mohou tyto komplikace vytvořit spoustu potíží a způsobit tak dodávání technologií pouze se základním zvukem. Resonance má za cíl opravit některé současné triky a tím zlepšit vykreslování zvuku v různých prostředích. Nebudou se tak muset vykreslovat za běhu.

Resonance spolupracuje s herními engine Unity a Unreal a pro řadu dalších editačních balíčků nabízí pluginy, takže by se měla přizpůsobit stávajícím řešením.

Google vidí ve virtuální realitě budoucnost

Zdá se, že se Google čím dál tím více soustředí na VR a AR technologie, aby tím vytvořil nástroje pro vývoj her. Minulý týden navíc představil společnost Poly, domov pro 3D aktivity a prostředí. Resonance Audio má přinést prostorovou zvukovou SDK, která má vývojářům zjednodušit způsob utváření toho, jak posloucháme.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim