reklama

130 miliard dolarů je příliš málo pro Qualcomm aktualizováno

130 miliard dolarů je příliš málo pro Qualcomm [aktualizováno]
2017-11-13T15:50:36+01:00
• 13. 11. 2017

Aktualizováno 13. 11.

Před týdnem společnost Broadcom nabídla 130 miliard dolarů za převzetí firmy Qualcomm. Vedení výrobce mobilních procesorů zvažovalo tuto nabídku a dnes jsme se dočkali rozhodnutí. Dle vyjádření Qualcommu je částka 130 miliard dolarů příliš nízká. V prohlášení se doslova píše o dramatickém podcenění.

Qualcomm neuvádí, kolik by muselo být nabídnuto, aby došlo k prodeji. Broadcom se k celé situaci zatím nevyjádřil.

Původní článek 6. 11.

Před rokem jsme se dočkali jednoho z největších nákupů. Konkrétně Qualcomm kupuje výrobce čipů NXP za 47 miliard dolarů. Ačkoliv ještě není tento obchod dokončen, tak nyní Qualcomm čelí velmi důležité otázce, jestli skončí v rukách společnosti Broadcom.

Broadcom totiž oficiálně nabídl 130 miliard dolarů za Qualcomm. Ve své podstatě chce zaplatit 70 dolarů za akcii Qualcommu – 60 dolarů v hotovosti, 10 dolarů v akcii Broadcomu. V tuto chvíli se jedná jen o nabídku, kterou musí posoudit správní rada hlavního hráče mezi procesory pro smartphony.

K této informaci se již začínají vyjadřovat i analytici a někteří soudí, že nabízená částka 70 dolarů za akcii je příliš nízká, než aby byla přijata.

Pakliže správní rada Qualcommu schválí prodej, bude se jednat o jeden z největších prodejů v současnosti. Uzavření takového obchodu může trvat měsíce, možná i pár let. Navíc se k tomu musí vyjádřit i patřičné úřady. Zatím si tedy musíme počkat, jak se vyjádří Qualcomm.

Zdroje: techcrunch.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim