reklama

Qualcomm kupuje NXP za 47 miliard dolarů

Qualcomm kupuje NXP za 47 miliard dolarů
2016-10-27T17:18:57+01:00
• 27. 10. 2016

Aby se společnosti udržely na trhu a byly konkurenceschopné, musí investovat nemalé prostředky do vývoje. To bohužel nekonzumuje nejen peníze, ale i čas. Proto je mnohdy jednodušší si koupit jinou firmu, čímž se docílí mimo jiné i úspory času. Qualcomm uskutečnil takový krok, když ohlásil nákup jiné firmy.

NXP

Konkrétně dochází k akvizici s firmou NXP. Nejedná se o přímého konkurenta – NXP nevyrábí mobilní čipsety nebo procesory. Zaměřuje se zejména na NFC (NFC platby), automobilový průmysl, bezpečnost a Internet Věcí (Internet of Things). Taktéž se svého času NXP podílelo na výrobě pohybového čipu pro Apple.

Qualcomm za tento obchod utratí 47 miliard dolarů, díky čemuž se jedná o jeden z největších obchodů v oblasti společností zabývajícími se polovodičovými součástkami. Qualcomm si od tohoto slibuje větší rozšíření do dalších trhů. Díky tomu se docílí menší závislosti na výrobě pro smartphony a podobná zařízení. Dá se říci, že se takto Qualcomm připravuje na budoucnost propojených zařízení.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim