reklama

Microsoft pracuje na skládacím tabletu

Microsoft pracuje na skládacím tabletu
2017-11-15T16:50:47+02:00
• 27. 10. 2017

Uspět na mobilním trhu není lehké, hlavně při silném konkurenčním prostředí. Microsoft si je toho vědom, zejména po několika pokusech, které nevyšly (Kin One, Lumia atd.). Před několika lety pracoval na zařízení, které by mělo dvě obrazovky a připomínalo by opravdovou knihu nebo zápisník. Projekt se jmenoval „Courier“ a nikdy se nedostal do produkce.

Microsoft Courier

Zřejmě došlo k oprášení a původní koncept ožívá v rámci projektu Andromeda. Zařízení by mělo být složeno taktéž ze dvou displejů, stejně jako původní koncept. Samozřejmostí má být podpora stylusu s vylepšeným rozpoznáváním psaného písma. O výkon by se měl starat ARM procesor, který bude pohánět upravená verze systému Windows 10.

Pokud bude novinka uvedena, zřejmě přijde pod značkou Surface. Dle dostupných informací se Microsoft nebude snažit o produkt, který by měl cílit na každého uživatele. Novinka by si měla najít místo u takových profesí, kde se předpokládá psaní rukou, vytváření poznámek a podobně. Jinak řečeno, Microsoft bude cílit na korporátní sféru než na běžné uživatele.

Zatím není jisté, jestli dojde ke komerční produkci. Pokud ano, k představení by mělo dojít někdy v příštím roce.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Michal Král

Kameraman, grafik a fotograf na volnoběžce. U nás se především stará o YouTube kanál, kde jste jej mohli vidět v pořadech jako NaDotek nebo Live.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat