reklama

iOS 11 je nyní nainstalováno na 47 % zařízení

iOS 11 je nyní nainstalováno na 47 % zařízení
2017-10-13T16:42:03+01:00
• 13. 10. 2017

Nový operační systém s označením iOS 11 byl zpřístupněn zhruba před třemi týdny a už nyní dokázal překonat svého předchůdce, tedy alespoň co se rychlosti adopce týká. Podle analytické společnosti Mixpanel má iOS 11 nyní nainstalováno 47 % zařízení, ve stejném období mělo iOS 10 46 %.

Dosažení takového úspěchu je nepochybně úžasné ve srovnání s tím, jak si vede konkurenční Android. Na druhou stranu je mít na paměti, že Android má o něco složitější situaci, vše totiž záleží na výrobcích třetích stran, jak rychle připraví nový systém – Samsung, Huwaei, Xiaomi a tak dále. Ještě zajímavější je ale informace, že míra přijetí iOS 11 byla mnohem pomalejší než v loňském roce.

iOS 11 bude trhat rekordy

Verze iOS 10 dokázala svého předchůdce překonat již během dvou týdnů, zatímco aktuální systém byl ve stejném období nainstalován pouze na 38,5 % zařízení. Nicméně, iOS 9 je z nějakého důvodu stále nainstalováno na 6,7 % telefonů či tabletů.

iOS 11 však bude podle analytiků růst ještě dále a bude trhat rekordy Applu. Dopomoct tomu mají nejen nové emoji, ale také znovu zavedené gesto pro 3D Touch, které uživatelům umožní přistupovat k seznamu spuštěných aplikací jednou rukou.

iOS 11 přineslo celou řadu novinek, přičemž mnoho z nich je mířeno na tablety iPad. Dočkali jsme se konečně správce souborů, podpory drag & drop funkce a mírné úpravy designu včetně několika nových ikonek v systému. Control center má zcela nový design, stejně jako obchod AppStore.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim