reklama

Huawei letos láme prodejní čísla

Huawei letos láme prodejní čísla
2017-10-27T09:00:29+01:00
• 27. 10. 2017

První tři čtvrtletí tohoto roku odhalují velký úspěch ve prospěch společnosti Huawei, která dokázala dodat na mobilní trh výrazně více telefonů než v předchozím roce. Čínský výrobce dokonce zvládl překonat čísla kalifornského Applu, avšak jihokorejský Samsung si stále udržuje dominantní postavení. S větším počtem dodaných zařízení se Huawei zároveň dočkal lepších finančních výsledků.

V současné době bylo dodáno přes 100 milionů telefonů a oproti stejnému období v loňském roce jde o impozantní 19% nárůst. Ten vede k navýšení provozních výnosů o více než 30 %. Přitom za celý rok 2016 dodaly 140 milionů zařízení, takže ještě můžeme živit šanci na překonání tohoto čísla. Největší podíl mají základní modely Nova, telefony z vyšší třídy a produkty od druhé vlastní značky Honor.

Vedení nechce vypadnout ze zajetých kolejí, proto 10 000 zaměstnanců zaměřených na vývoj a výzkum má v následujícím období přinést zajímavé modely určené pro střední a vyšší třídu. Velký podíl také patří obchodním partnerům, kterých nyní je údajně 42 300 po celém světě. Zdá se, že Huawei má v mobilních technologiích slušně našlápnuto a v příštích letech by mohl mít strach o svoji pozici první Samsung.

Zdroj: chinadaily.com.cn

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim