reklama

Google posiluje AMP pro smartphony

Google posiluje AMP pro smartphony
2017-10-10T13:32:05+02:00
• 10. 10. 2017

Google si vzal za cíl, že zpřístupní co nejvíce obsahu pro mobilní telefony s ohledem na co nejrychlejší dostupnost. Z tohoto důvodu vytvořil technologii AMP (Accelerated Mobile Pages Project), která umí doručit ve velmi krátkém čase obsah webu přímo do mobilního telefonu. Nyní dochází k posílení pomocí odkupu společnosti Relay Media, která se právě soustřeďovala na AMP.

Relay Media napomáhá webovým stránkám v konverzi jejich obsahu do formátu, jenž je podporovaný právě mobilními telefony skrze Google aplikace a další služby, jež podporují právě AMP formát. Společnost Relay Media byla vytvořena bývalým Google zaměstnancem a nyní se ve své podstatě vrací do formy.

Firma na svém webu uvádí, že dochází k přesunu technologií pod křídla Googlu, který je následně nabídne ve svých službách. Stávající zákazníci Relay Media nebudou v tuto chvíli jakkoliv postiženi tímto přerodem, byť noví nejsou nabíráni. To by se ale časem ještě mohlo změnit.

Je evidentní, že má Google s AMP ještě velké plány a snaží se o maximální rozšíření. Například i Dotekomanie.cz podporuje tento způsob zprostředkování informací.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat