Google Pixel 2 nabízí nejlepší fotoaparát a trhá s ním rekordy v DxOMark

Google Pixel 2 nabízí nejlepší fotoaparát a trhá s ním rekordy v DxOMark
2017-10-15T11:41:31+02:00
• 16. 10. 2017

Nedávno představený Google Pixel 2 nabízí nejvýkonnější fotoaparát, který lze u mobilních telefonů najít. V minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že zahraniční server udělal podrobný test iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus. V té době dosáhl nový iPhone 8 Plus skóre 94 a stanovil tak rekord DxOMarku.

Rekord Applu vydržel ale necelý týden, protože právě nyní jej překonal Google se svým Pixelem 2. Ten v celkovém testu získal neuvěřitelných 98 bodů. Telefon sice disponuje pouze jediným fotoaparátem, zato svou úlohu zvládá perfektně. Vlastně vůbec nejlépe ze všech. Ve stejně zátěžovém testu byl podroben iPhone 8, iPhone 8 Plus a také Samsung Galaxy Note 8.

Google Pixel 2: Specifikace fotoaparátu

  • 12 MP hlavní fotoaparát s 2,6palcovým snímačem, objektiv f / 1,8
  • Autofokus
  • Optická stabilizace obrazu
  • Technologie HDR +
  • Nové řešení pro režim Portrét na výšku

Google Pixel 2: Shrnutí testu

Google Pixel 2 nejenže získal korunu DxOMark Mobile s ohromujícím skóre 98, ale jeho video se zlepšilo hned o celých 5 bodů oproti původnímu Pixelu – skóre 96 bodů. Fotografický výkon fotoaparátu je opravdu působivý, neboť získal 99 bodů, a to jen o jeden bod menší než Samsung Galaxy Note 8, který v této fotografické kategorii dosáhl neuvěřitelných 100 bodů.

Google Pixel 2: Fotografie za jasného světla

Fotografie zachycené venku pomocí Google Pixelu 2 jsou celkové perfektní, disponují kvalitními detaily, vynikajícím barevným vykreslováním a velmi působivým dynamickým rozsahem. To samozřejmě v praxi znamená, že zachytíte scény s vysokým konstrastem. Google také zapracoval na vykreslování detailů, a to jak ve světelných, tak i v tmavých oblastech náročných scén.

Google Pixel 2: Tmavé prostředí a blesk

V nižších světelných podmínkách dokáže fotoaparát velmi dobře zachovat jemné detaily, i když za cenu zvýšeného jasu. Kromě toho dochází ke ztrátě detailů v interierových scénách s jasným osvětlením. Z hlediska dynamického rozsahu a výkonu autofokusu je zařízení velmi dobré i při slabém osvětlení, a kromě některých barevných nerovnoměrností vnitřních podmínek a nižších světelných podmínek je barevné ztvárnění velmi pěkné.

                            Google Pixel 2 (vlevo)                iPhone 8 Plus (uprostřed)              Google Pixel (vpravo)                                               

Pro ty, kteří rádi fotografují ve velmi slabém světle a v sociálním prostředí, je dobré vědět, že Pixel 2 je také jedním z nejlepších „umělců“ při použití blesku. Často mobilní kamery excelují buď v případě, že blesk je jediným zdrojem světla, anebo při pomoci okolního světla. Pixel 2 však v obou případech vykonává vynikající práci.

Zdroj: dxomark.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat