Chystá se (r)evoluce řemínků pro zařízení Apple Watch

Chystá se (r)evoluce řemínků pro zařízení Apple Watch
2017-10-18T07:26:53+02:00
• 18. 10. 2017

Budoucí řemínky pro chytré hodinky od Applu pravděpodobně nabídnou „revoluční“ utahování. V praxi to znamená, že nebudete muset přemýšlet nad tím, zda je tento či tento řemínek přímo pro vaše zápěstí, tedy alespoň co se velikosti týká. Tuto informaci odhalilo několik patentů, které si přímo samotná společnost Apple nechala podat. Apple tento patent nazval jako Dynamické přizpůsobení pro nositelná elektronická zařízení.

Díky speciálním páskům budou uživatele mít v podstatě možnost uvolnit nebo utáhnout řemínek, a to na základě zápěstí uživatele. V patentu je mimo jiné podrobně popsáno, jak tyto pásky budou schopné elektronicky seřizovat velikost, aniž by je uživatel, potamžo majitel Apple Watch ručně utahoval či povoloval.

Stávající pásky pro Apple Watch nejsou ideální

Je jisté, že tyto speciální řemínky budou podstatně více náročnější na výrobu než stávající pásky, které jsou vyrobeny pouze z kůže nebo gumy. Apple mimo jiné v patentu uvedl, že klasické pásky jsou těžkopádné, vyžadují několik kroků k dosažení požadovaného upevnění a jsou mnohdy nepohodlné. Navíc tradiční metody často nedokáží nabídnout velikosti pro všechny uživatele, což vede k nedokonalému uchycení.

Kromě toho, že jsou aktuální pásky nepohodlné, špatná velikost řemínku může negativně ovlivnit správnou funkcionalitu čidel Apple Watch – snímače frekvence a tak dále. Pro usnadnění obsluhy a účinnosti zařízení společnost Apple navrhuje speciální systém, který je schopen automaticky nebo na přání uživatele upravit rozměry pásku, a to pomocí napínacího mechanizmu.

Nový mechanizmus pro Apple Watch

Dokument popisuje hned celou řadu možných řešení pro systém napínání, včetně vloženého drátu s tvarovou pamětí, vnitřního rackovacího zařízení, plynového nebo fluidního měchýře (samostatného nebo zabudovaného do popruhu), zatažitelných pásových prvků a prodloužených částí pouzdra.

Prozatím není jisté, kdy bychom se mohli nových (r)evolučních pásků dočkat. Podle analytiků a dostupných informací by na nich mohl Apple začít pracovat již začátkem příštího roku. O dalších podrobnostech vás samozřejmě budeme informovat prostřednictvím článků.

Zdroje: appleinsider.com, ubergizmo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat