reklama

Apple získal startup Init.ai, který bude pracovat na Siri a iOS 11 Business Chat

Apple získal startup Init.ai, který bude pracovat na Siri a iOS 11 Business Chat
2017-10-08T19:39:10+01:00
• 9. 10. 2017

Již nějaký ten pátek jsme svědky velmi ostrých konkurenčních bojů, a to na poli inteligentních hlasových asistentů. Největšími účastníky jsou samozřejmě Apple, Google a nově také Amazon. Zmínění giganti usilovně pracují na vlastních hlasových asistentech, což dokazují mimo jiné také jejich vylepšené funkce.

Podle všeho se Apple se svou Siri soustředil hlavně na koncové uživatele, ovšem tomu je již nyní konec. Zdá se, že společnost s logem nakousnutého jablka má se svou asistentkou daleko větší a zajímavější plány.

Business Chat jako konkurent Facebooku?

Zahraniční server TechCrunch uvedl, že společnost Apple získala startup s celým šestičlenným týmem. Firma nese název Init.ai a soustředí se na automatizaci zákaznických služeb. Ve zprávě je mimo jiné uvedeno, že dohoda nezahrnuje žádné duševní vlastnictví. Ve skutečnosti se jen startup stěhuje do Applu, kde bude zdokonalovat hlasovou asistentku Siri.

Nicméně, minulé léto na WWDC, Apple oznámil zcela novou funkci iOS 11, a to pod názvem Business Chat.

„Business Chat je způsob, jakým Apple konkuruje velkým firmám, jako je například Facebook či Twitter. Hlavním úkolem této aplikace je usnadnit komunikaci se značkami. Zmíněné sociální sítě se v podstatě zaměřují na stejné funkce, ovšem Apple je přesvědčen o tom, že jeho silná integrace do Siri, Spotlight, Safari a Map mu pomůže přilákat více uživatelů“

Je velmi pravděpodobné, že se vývoj služby výrazně posunul právě díky této akvizici. Zajímavý je také blogový příspěvek, který zveřejnil CEO Keith Brisson. V té době napsal esej o tom, jak se Apple dostává do komplikované situace oproti konkurentům, jako je Google, Amazon a Facebook, neboť více neotvírá Siri.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim