ZTE oznámilo model Blade A2S

ZTE oznámilo model Blade A2S 2017-9-13

Nového nástupce se dočkal telefon Blade A2 z poloviny loňského roku, který v produktové nabídce nyní střídá model s názvem Blade A2S. Čínská společnost ZTE si nijak nelámala hlavu s oficiálním představením a vypustila jej okamžitě do přímého prodeje. Výrobce sice vylepšil vybrané části jen velmi decentně, ale konečnou prodejní cenu ponechal na stále velmi přijatelné hranici.

Zařízení dostalo 5,2palcový displej s Full HD rozlišením a přední 5megapixelovou kamerku na populární selfie fotografie. Výkonnostní stránku zastoupí osmijádrový procesor MT6753 od MediaTeku s taktovací frekvencí 1,3 GHz a 3GB operační paměť RAM. Interní paměť v základu pojme 32 GB uživatelských dat, kterou sice rozšíříte paměťovou kartou, ale tím zároveň přijdete o funkci dual-SIM.

Fotografie zachytíte 13megapixelovým senzorem, pod nímž se ještě objevuje snímač otisků prstů. Jak u jeho předchůdce, tak i tentokrát je vyroben z odolné slitiny kovu. Základní výbavu uzavírá 2 500 mAh baterie nebo podpora LTE/VoLTE sítí. Závěrem zbývá dodat prodejní cenu ve výši 699 čínských jüanů, a to v přepočtu vychází na neuvěřitelných 2 340 Kč.

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.