reklama

Sony čelí v USA žalobě za voděodolná zařízení

Sony čelí v USA žalobě za voděodolná zařízení
2017-08-25T09:30:45+01:00
• 25. 8. 2017
1

Společnost Sony má ve svém portfoliu chytrých zařízení mnoho kousků, které jsou označeny jako voděodolné. To znamená, že zařízení má fungovat pod vodou, aniž by bylo poškozeno. Bohužel v případě poškození spjatého s takovou činností neznamená, že výrobce uzná záruku. A i to je jeden z důvodů, proč se na společnost množí žaloby. Alespoň tedy v USA.

Problémem je, že Sony na podobné hrátky s telefonem pod vodou vytvořilo i propagační materiály. Pokud dojde k poškození telefonu z důvodu jeho používání pod vodou, jedná se o klamavou reklamu. Soud rozhodl vůči japonskému výrobci poměrně tvrdě. U téměř dvou desítek modelů v USA musí kupujícím nabídnout buď 12měsíční prodloužení záruky, nebo 50% navrácení z prodejní ceny.

Musíme nicméně podotknout, že rozhodnutí se týká pouze modelů v USA. V České republice mají majitelé bohužel smůlu. I přes to, že došlo již k vydání rozhodnutí, výsledek ještě nemusí být konečný. Na začátku prosince se zástupci Sony mají dostavit k soudu, kde budou stanoveny konečné podmínky. Záleží tedy na samotné společnosti, jak tvrdě hodlá proti tomuto nařčení bojovat.

Zdroje: theverge.com, androidandme.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Vyžírky americký!

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat