reklama

AccuWeather údajně sbírá data a přeposílá je Reveal Mobile

AccuWeather údajně sbírá data a přeposílá je Reveal Mobile
2017-08-25T07:40:58+01:00
• 25. 8. 2017

Společnost AccuWeather, která stojí za aplikací o předpovědi počasí, čelí obvinění, že sbírá údaje o GPS a WiFi routerech a posílá je společnosti Reveal Mobile. A to bez souhlasu uživatele. Na tento problém upozornil bezpečnostní analytik Will Strafach, který zkoumal iOS aplikaci.

 

Aplikace dle Strafacha shromažďuje GPS souřadnice uživatelů, jméno a MAC adresu WiFi routeru uživatele a informace o zapnutém Bluetooth. Tato data jsou dále odesílána společnosti Reveal Mobile. Tato společnost poskytuje data maloobchodníkům. Data poskytnutá Reveal Mobile mají maloobchodníkům pomoci porozumět chování spotřebitelů.

Takto sebraná data z aplikace umožňují rovněž velmi přesně identifikovat místo, odkud uživatel aplikaci používá. Obě společnosti se k situaci vyjádřily. Bohužel jejich vyjádření nebylo moc uklidňující. Společnosti totiž zmínily, že uživatel může vypnout přístup k poloze (GPS). Tím tak aplikace přestane sbírat data o poloze. Ve vyjádření ale chybí jakákoliv zmínka o informacích týkajících se WiFi.

zdroj: iTunes

AccuWeather se k tomuto problému vyjádřila tak, že nevěděla o sdílení tohoto typu dat a že je nikdy pro své účely nevyužívala. To se ale nevztahuje na Reveal Mobile, které s těmito daty pracovat může. Prozatím proto bylo z iOS aplikace odstraněno SDK, které tato data sbírá a odesílá Reveal Mobile. Navráceno bude až v okamžiku, kdy bude v souladu s odpovídajícími požadavky.

Z celkového prohlášení tak akorát vznikla obava, že AccuWeather neví, co Reveal Mobile získává za data. Otazník visí také nad tím, jakým způsobem a kdy dojde k opravě zmiňovaného SDK. Je veřejně známo, že aplikace nabízené zdarma často vydělávají na sběru informací o uživatelích. Uživatel by však o tom měl vědět. A to v případě AccuWeather očividně úplně neplatí.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat