reklama

Pixel Launcher 2.0 neoficiálně pro každého

Pixel Launcher 2.0 neoficiálně pro každého
2017-08-28T07:20:08+01:00
• 28. 8. 2017
4

Google oficiálně představil Android 8.0 Oreo a zároveň vypustil do světa další verzi pro Nexusy a Pixely. Ve své podstatě se jedná stále o developer preview verzi, která je určená hlavně pro vývojáře. Finální Android 8.0 bude k dispozici zřejmě až s uvedením nových Pixelů. Některé softwarové novinky jsou určeny jen pro Pixely, ale naštěstí XDA Developers neotálí a jeden v vývojářů přichází s upravenou verzí launcheru.

Upravený Pixel Launcher 2.0 je postavený na AOSP Launcher3, do kterého byly přidány funkce z originálního Pixel Launcheru. Za zmínku stojí například notifikační tečky – jakmile přijde notifikace konkrétní aplikace, objeví se u ikony malá tečka. Jakmile na ní podržíte prst, zobrazí se nabídka, jež zobrazuje i notifikaci.

Taktéž je zde zajištěn přístup k widgetům konkrétní aplikace. Další bonusovou funkcí je možnost stažení notifikační lišty gestem dolů na hlavní obrazovce. Samozřejmostí je zde Google Pill (widget pro vyhledávání) a Google Feed. Hlavní výhodou této verze je, že nepotřebujete root telefonu. Pakliže již máte na svém zařízení Pixel Launcher, neinstalujte tuto upravenou verzi – došlo by k problémům.

Jestliže chcete vyzkoušet tuto verzi, můžete stahovat přímo ze stránek GitHubu.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Roman Minárik

28. 8. 2017, 17:38

Pravda. Nič sa nevyrovná Nova Launcheru Prime Beta. Ochvíľu vydá Cliff Wade aktualizáciu, ktorá prinesie rôzne vychytávky z Androidu Oreo.

Bohumil Ryšánek

28. 8. 2017, 10:14
Android aplikace

Bohužel se i tady nedá nastavit počet ikon v doku/na ploše. 4 jsou málo a bez rootu nejde změnit dpi. Jediné co je navíc oproti standartnímu Pixel launcheru je funkční Google Now. Škoda.
Zůstávám u Lawnchair launcheru.

Game Rebell

28. 8. 2017, 8:18
Android aplikace

Už zkouším na svém Nexusu 5 s Androidem 6. Oproti Google Launcheru je to docela pokrok z hlediska uživatelského prostředí, i když mi trochu zvláštní přijdou ty kulaté ikony. Někteří vývojáři přepracovali ikony do kulaté podoby docela zručně (Amaze File Manager, Night Owl, atd.), i když Google se svými „doritos“ Play Storem v kruhu s bílím pozadím moc lákavě nevypadá…
Nemá šanci se ale srovnávat s pokročilými launchery jako Nova a podobně.

Ondrej Bajtoš

28. 8. 2017, 7:38

Možná vyzkouším,ale jsem velmi spokojený s Nova Launcher.Už jsem vyzkoušel hodně Launchru,ale Nova mě nadchla.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim