HTC U11 Life bude odlehčenou verzí top modelu [aktualizováno]

HTC U11 Life bude odlehčenou verzí top modelu [aktualizováno] 2017-8-11

Aktualizováno 11. 8.

Na začátku letních měsíců se objevily spekulace kolem připravované odlehčené varianty hlavního top modelu společnosti HTC. Web AndroidAuthority získal více informací a zejména zveřejnil obrázek, jak bude novinka vypadat. S největší pravděpodobností ponese označení HTC U11 Life a zapadne do střední třídy.

Původně se ve spekulacích objevoval procesor Snapdragon 660, ale asi se jej nedočkáme. Místo něj chce výrobce zvolit slabší Snadpragon 630. Ostatní zvěsti kolem hardwaru zůstávají nepozměněné.

Původní článek 4. 7.

Pro letošní rok si společnost HTC připravila top model U11, který disponuje výkonným hardwarem. Kromě toho je vybaven speciální funkcí Edge Sense, jež dovoluje zmáčknutím stran mobilu docílit interakce. Původní kódové označení je HTC Ocean a nyní se ukazuje, že se připravuje model HTC Ocean Life.

Recenze: HTC U11 – mačkací telefon plný překvapení

Pravděpodobně půjde o osekanou verzi hlavního top modelu, která nabídne například 5,2palcový displej s Full HD rozlišením. O výkon se bude starat nejvýkonnější procesor vyšší střední třídy, Snapdragon 660. Na zadní straně se bude nacházet 16MPx senzor a stejné rozlišení bude k dispozici i na přední straně. Ve výbavě dále najdeme Bluetooth 5.0. Celé sestavě má dodávat energii baterie o kapacitě 2600 mAh.

HTC U11

Zatím se tedy jeví tato nepředstavená novinka jako běžný smartphone střední třídy. Spekuluje se, že bude disponovat technologií USonic a nabídne také Edge Sense – plochy citlivé na tlak.

Jelikož dostupné informace zmiňují Android 7.1.1, dá se předpokládat, že k představení dojde ještě tento rok, možná ve třetím čtvrtletí. Třeba se novinka ukáže na veletrhu IFA v Berlíně.

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.