reklama

Android Fast Pair – novinka zjednodušující párování BT sluchátek

Android Fast Pair – novinka zjednodušující párování BT sluchátek
2017-11-15T16:49:47+02:00
• 31. 10. 2017
2

Mobilní průmysl každý rok přijde s trendem, který posouvá použitelnost smartphonů dál, ale ne vždy se změny zalíbí uživatelům. Například absence konektoru pro sluchátka má stále dost odpůrců. Možná i proto v Googlu pracovali na novince, která by mohla zvýšit pohodlí při používání bezdrátových sluchátek. Nejenže Android začíná dostávat širší podporu kodeků pro přenos audia, ale nyní obsahuje i funkci Fast Pair.

Název zcela vystihuje způsob připojení – jedná se o rychlé a intuitivní spárování sluchátek se smartphonem nebo tabletem s Android 6.0+. Konkrétně je zapotřebí ještě Google Služeb minimálně ve verzi 11.7 a sluchátek s podporou funkce Fast Pair. Celý proces je velmi jednoduchý. Přiblížíte sluchátka ke smartphonu a zařízení vám nabídne notifikaci s možností párování. Po potvrzení vše proběhne automaticky a není potřeba cokoliv nastavovat v mobilu.

Odkaz na animaci

Ač Fast Pair může přinést pohodlný způsob připojení sluchátek, budeme si muset počkat na rozšíření. V tuto chvíli je na trhu jen pár modelů s funkcí Fast Pair (Google Pixel Buds, Libratone’s Q Adapt On-Ear a brzy i Plantronics Voyager 8200). Google spolupracuje s dalšími partnery, aby se tato funkce objevila ve větším množství produktů. Taktéž nabízí formulář, přes který mohou firmy zažádat o zařazení mezi partnery v rámci této novinky.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, droid-life.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Jiří Mrázek

31. 10. 2017, 18:23

Tohle umí i hodinky s Android Wear :)

Přemysl Vaculík

VIP 31. 10. 2017, 18:38

To ano, podobná funkce je i mezi dvěma mobily, když jeden se teprve inicializuje, ale v případě sluchátek je to zajímavá fičura.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat