Coolpad uvedl nový Note 5 Lite C

Coolpad uvedl nový Note 5 Lite C 2017-8-10

Čínská společnost Coolpad představuje model Note 5 Lite C, jakožto prvního zástupce určeného hlavně k prodeji v kamenných prodejnách. Pravděpodobně reagují na rozšiřování prodejen Mi Zone konkurenčního Xiaomi, které se chce dostat více do povědomí po celém světě. Firma Coolpad do konce tohoto roku zamýšlí uvést ještě další 4 zařízení a zároveň rozšířit působení v celosvětovém měřítku.

Přední část zabírá 5palcový IPS displej s HD rozlišením a rovněž 5megapixelová kamerka. Výkonnostní stránku má pod kontrolou čtyřjádrový procesor Snapdragon 210 od Qualcommu taktovaný na frekvenci 1,1 GHz, 2GB operační paměť RAM a 16GB úložiště rozšiřitelné až o 64 GB přes paměťovou microSD kartu. Z rozměrů se hodí zmínit tloušťka 7,95 mm nebo udanou hmotnost 139 gramů.

Zadní partie zabírá 8megapixelový senzor fotoaparátu, jedna LED dioda na přisvětlení snímků, snímač otisků prstů a baterie o velikosti 2 500 mAh. Základní výbavu uzavírá systém Android v aktuální verzi 7.1 Nougat a dvě barevné varianty – šedá či zlatá. Prodej bude oficiálně zahájen ještě koncem tohoto měsíce za přívětivou cenu v přepočtu 2 718 Kč bez daně.

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.

Douglass Young

10. 8. 2017, 9:13:38
reply

To není telefon ale výsměch s tím hardwarem. Zadarmo drahý…