reklama

Xiaomi X1 na prvních renderech? aktualizováno

Xiaomi X1 na prvních renderech? [aktualizováno]
2017-07-10T12:05:49+01:00
• 10. 7. 2017
1

Aktualizováno 10. 7.

Před týdnem jsme poprvé slyšeli o nové sérii smartphonů Xiaomi, která má nabídnout i prémiový model s poměrem stran 18:9. Nyní se na čínské sociální síti Weibo objevily údajné rendery mobilu Xiaomi X1. Zatím nevíme, jak moc jsou přesné, či jestli budou odpovídat realitě. Minimálně se jedná o náhled toho, co pro nás Xiaomi chystá.

Ač by se mohlo zdát, že se jedná až o moc atypický mobil, musíme dodat, že se tento výrobce nebojí riskovat. Příkladem může být Xiaomi Mi Mix, který znovu nastartoval bezrámečkový trend.

Původní článek 4. 7.

Čínská společnost Xiaomi nabízí mnoho smartphonů, přičemž se dají rozdělit na dvě základní řady – Mi a Redmi. Nyní se ukazují spekulace, že bychom se mohli dočkat nové série, která se bude jmenovat Xiaomi X. Kromě toho se dozvídáme o dvou novinkách v rámci této řady, přičemž jedna z nich ponese název Xiaomi X1.

Zatím nevíme, jak budou vypadat, ale vybavenější verze by měla mít delší displej s rozlišením 2160 x 1080 pixelů. Pakliže se tato specifikace potvrdí, bude se jednat o displej s poměrem stran 18:9 nebo 2:1. Možná tímto modelem reaguje Xiaomi na Galaxy S8 a LG G6.

Uniklá podoba obalu pro Xiaomi X

Mezi dalšími specifikacemi najdeme nejnovější Snapdragon 660 a duální foťák na zádech. Čtečka otisků prstů bude na zadní straně. K dispozici mají být dvě verze lišící se úložištěm. Druhý mobil by se měl lišit zejména v displeji, kde půjde pravděpodobně o standardní panel s Full HD rozlišením.

Dle dostupných spekulací bude základní verze s běžným displejem stát 1999 juanů (4 GB RAM, 64GB úložiště), což je v přepočtu přibližně 6 800 Kč. Model s poměrem stran 18:9 bude v základní verzi nabízet 6 GB RAM a 64GB úložiště a přijde na 2299 juanů (cca 7 800 Kč).

Zatím není jasné, kdy by mělo dojít k představení nové linie, ale spekuluje se o tomto měsíci. Uvidíme, jestli se Xiaomi vrhne se sérií X přímo na globální trh s plnou podporou LTE, nebo se bude jednat o exkluzivní zboží pro čínský trh.

Zdroje: gizmochina.com, androidheadlines.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim