reklama

Xiaomi X1 na prvních renderech? aktualizováno

Xiaomi X1 na prvních renderech? [aktualizováno]
2017-07-10T12:05:49+02:00
• 10. 7. 2017
1

Aktualizováno 10. 7.

Před týdnem jsme poprvé slyšeli o nové sérii smartphonů Xiaomi, která má nabídnout i prémiový model s poměrem stran 18:9. Nyní se na čínské sociální síti Weibo objevily údajné rendery mobilu Xiaomi X1. Zatím nevíme, jak moc jsou přesné, či jestli budou odpovídat realitě. Minimálně se jedná o náhled toho, co pro nás Xiaomi chystá.

Ač by se mohlo zdát, že se jedná až o moc atypický mobil, musíme dodat, že se tento výrobce nebojí riskovat. Příkladem může být Xiaomi Mi Mix, který znovu nastartoval bezrámečkový trend.

Původní článek 4. 7.

ÄŚĂ­nská spoleÄŤnost Xiaomi nabĂ­zĂ­ mnoho smartphonĹŻ, pĹ™iÄŤemĹľ se dajĂ­ rozdÄ›lit na dvÄ› základnĂ­ Ĺ™ady – Mi a Redmi. NynĂ­ se ukazujĂ­ spekulace, Ĺľe bychom se mohli doÄŤkat novĂ© sĂ©rie, která se bude jmenovat Xiaomi X. KromÄ› toho se dozvĂ­dáme o dvou novinkách v rámci tĂ©to Ĺ™ady, pĹ™iÄŤemĹľ jedna z nich ponese název Xiaomi X1.

Zatím nevíme, jak budou vypadat, ale vybavenější verze by měla mít delší displej s rozlišením 2160 x 1080 pixelů. Pakliže se tato specifikace potvrdí, bude se jednat o displej s poměrem stran 18:9 nebo 2:1. Možná tímto modelem reaguje Xiaomi na Galaxy S8 a LG G6.

Uniklá podoba obalu pro Xiaomi X

Mezi dalšími specifikacemi najdeme nejnovější Snapdragon 660 a duální foťák na zádech. Čtečka otisků prstů bude na zadní straně. K dispozici mají být dvě verze lišící se úložištěm. Druhý mobil by se měl lišit zejména v displeji, kde půjde pravděpodobně o standardní panel s Full HD rozlišením.

Dle dostupných spekulací bude základní verze s běžným displejem stát 1999 juanů (4 GB RAM, 64GB úložiště), což je v přepočtu přibližně 6 800 Kč. Model s poměrem stran 18:9 bude v základní verzi nabízet 6 GB RAM a 64GB úložiště a přijde na 2299 juanů (cca 7 800 Kč).

Zatím není jasné, kdy by mělo dojít k představení nové linie, ale spekuluje se o tomto měsíci. Uvidíme, jestli se Xiaomi vrhne se sérií X přímo na globální trh s plnou podporou LTE, nebo se bude jednat o exkluzivní zboží pro čínský trh.

Zdroje: gizmochina.com, androidheadlines.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim