reklama

Společnost Jawbone možná zastaví výrobu smartbendů v USA

Společnost Jawbone možná zastaví výrobu smartbendů v USA
2016-05-29T08:15:37+01:00
• 29. 5. 2016

Smartbandy, neboli chytré náramky, jsou jednou z nejprodávanějších oblastí v kategorii wearables (chytré zařízení, které se nosí na těle). Na světe je mnoho výrobců, kteří nabízí výrobky s podobnými vlastnostmi, nebo s unikátními funkcemi. Mezi nejznámější výrobce patří například Fitbit, Garmin a Jawbone. Právě poslední zmíněný Jawbone rozprodává poslední zásoby náramků ze skladů a dokončuje poslední objednávky pro třetí strany, což naznačuje, že společnost už nehodlá dále pokračovat ve výrobě fitness náramků.

Jawbone-Up

Jiná zpráva poukazuje na to, že Jawbone se snaží prodat svoji řadu přenosných bluetooth přehrávačů Jawbone Jambox. Jedná se o kvalitní hudební reproduktor cenově se pohybující okolo 300 dolarů (větší varianta), avšak za tyto peníze poměrně neprodejný, když konkurence nabízí podobné, avšak levnější varianty. Situace pro Jawbone nevypadá vůbec dobře, protože stále žije v nejistotě, zda se rozprodají všechny již vyrobené fitness náramky UP 2, 3 a 4, které udržovaly byznys životaschopný a financovaly výrobu reproduktorů.

Společnost neměla již od začátku vysoká prodejní čísla. Navíc ani nebylo potvrzeno, jestli se opět rozjede výroba chytrých náramku z řady UP. Nízká prodejnost není jediným faktorem, který ovlivnil počátek konce Jawbone. Za úpadek může i prohraný soud se společností Fitbit, jejich hlavním konkurentem. Jawbone požadovala soudní zákaz dovozu Fitbitu do USA, avšak nevyhrála a konkurence ji výrazně drtí. Ačkoli nepřišlo žádné oficiální potvrzení o ukončení výroby smartbendů, je už jasné, že Jawbone prodává svoji divizi hudebních reproduktorů pro mobilní telefony.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim