Luxusní značka mobilů Vertu (ne)končí

Luxusní značka mobilů Vertu (ne)končí
2017-07-16T10:17:51+02:00
• 15. 7. 2017

Značka známá pro své extrémně drahé telefony končí. Vertu je totiž v insolvenci, má dluh 128 miliónů liber šterlinků (jiné zdroje uvádí 138 miliónů liber šterlinků), což v přepočtu dělá skoro 4 miliardy korun českých. Vertu se zaměřovalo na luxusní telefony a nabízelo šest modelových řad. Bohatí zákazníci se však již musí poohlídnout po jiném výrobci, který by splnil jejich náročné požadavky na vzhled telefonu. Smutné ovšem bylo, že tato značka, ač nabízela telefony s běžnou cenovkou nad čtvrt miliónu, ve svých telefonech vždy nabízela velice podprůměrné specifikace vzhledem k požadované cenně.

vertu logo

Konec Vertu asi nebude definitivní

Společnost založená v roce 1998 prodala za celou dobu existence na půl milionu telefonů. Vertu prvotně spadalo a patřilo Nokii. Ta divizi prodala firmě EQT a v roce 2015 předala Vertu čínské společnosti Godin Holdings. Ta však již ve stejném roce skončila v mínusu. Letos firmu za 1,5 miliardy korun odkoupil turecký milionář Uzan. Avšak i pod jeho vedením společnost nedosáhla pozitivních výsledků a tak výroba končí. Samotný Uzan však tvrdí, že si ponechá veškeré licence a pokusí se v budoucnu značku nějak obnovit.

Britská společnost, která si každý telefon vyráběla přímo v domácí Anglii, nebyla schopna ani pod vedením tureckého milionáře odvrátit finanční propad a tak musí skončit. Ještě se může najít jiný investor, který zaplatí onen čtyřmiliardový dluh, ale to je nepravděpodobné. V červnu tohoto roku jsme psali, že Vertu uzavřelo spolupráci s TCL a nový model Constellation by měl být vyráběn již jen touto čínskou firmou. Tím by odpadla vysoká finanční náročnost při vlastnoruční výrobě každého jednotlivého kusu telefonu. Bohužel ani to nepomohlo a firma je v dluzích, propuštěno bude na 200 zaměstnanců.

Pokud však máte chuť si ještě před úplným koncem koupit mobil od této fenomenální značky, tak například v Praze má Vertu svoji pobočku. Můžete si pořídit například Vertu Signature Touch za „pouhých“ 230 tisíc Kč.

Vertu Signature Touch

Zdroje: ft.com, droid-life.com, vertu.com, engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat