Meizu Pro 7 přijde s čipem Helio X30, velkým konkurentem Snapdragonu 835

Meizu Pro 7 přijde s čipem Helio X30, velkým konkurentem Snapdragonu 835
2017-07-15T10:35:21+02:00
• 15. 7. 2017
1

Mediatek oznámil příchod čipu Helio X30 již na začátku roku 2016, avšak teprve nyní se dočkáváme jeho prvního pomalého uvedení do mobilních telefonů. Prvním modelem, disponujícím tímto čipem by mělo být Meizu Pro 7, které se přijde s největší pravděpodobností na trh v tomto třetím čtvrtletí. A překvapí nejen výbavou, ale i cenou.

Meizu Pro 7

Trhač asfaltu za neuvěřitelnou cenu

Meizu se snaží dělat výkonné telefony za přijatelné ceny. Nyní se pokusí prosadit s top modelem, který bude disponovat čipem Helio X30 od Mediateku. Samotný Mediatek prezentuje tento čip, jako konkurenci k Snapdragonu 835. Bohužel v době, kdy se plánuje produkce Snapdragonu 836, je pozvolný nástup Helia X30 velice opožděný a příležitost zazářit na trhu je dávno pryč. Kdyby se nový čip objevil na jaře tohoto roku, spolu s uvedením Snapdragonu 835, tak by měl mnohem větší šanci se prosadit. Mediatek měl však problémy při výrobě a tak zaspal dobu.

Meizu 7 Pro i tak oslní svými parametry. Zmíněný čip Helio X30 přichází sice mírně opožděně, protože ostatní výrobci již nové čipy představili a úspěšně i uvedli, ale i tak oplývá více než slušným výkonem. Čip je tvořen dvěma procesory Cortex A-57 taktovaných na 2,8 GHz a zbylých osm procesorů Cortex A-53 je taktována na 2,3 a na 2,0 GHz. Meizu zvolilo na čipu jiný grafický procesor, nyní je zde Imagination PowerVR GT7400 4×820 Mh, oproti standardnímu Mali. Operační paměť bude mít 4, 6 či 8 GB. Velikost RAM záleží na zvolené velikosti ROM, kde je na výběr mezi 64 a 128 GB.

Displej bude mít kompaktní velikost 5,2″. Hrany telefonu budou zaoblené a podle renderů možná bude i „venkovní“ anténa, jak tomu bylo například u Vernee Mars. Zajímavostí je i duální 12 MPx kamera od Sony a pod ní se nacházející druhý displej, který slouží pro zobrazení základních notifikací. Telefon bude mít Android 7.1 s nástavbou Flyme OS ve verzi 6. Nejzajímavější je pak cena, kde cena pro čínský trh základního mobilu je 9000 Kč a nejdražší verze končí na 11000 Kč.

Zdroje: gizchina.com, kimovil.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Meizu ty telefony má vždy v hezčím designu než Apple.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat